SKOKI NARCIARSKIE

PŚ w Klingenthal. Doležal ogłosił skład biało-czerwonych

Skoki narciarskie

Puchar Świata w skokach narciarskich powraca do niemieckiego Klingenthal.

Przed nami kolejny weekend rywalizacji naszych skoczków narciarskich w zawodach Pucharu Świata oraz Pucharu Kontynentalnego. W najbliższy weekend sezon zimowy zainaugurują nasze skoczkinie, a także podopieczni Wojciecha Topora z Kadry Narodowej Młodzieżowej, którzy powalczą na obiekcie HS-98 w norweskim Notodden.

Zawody najwyższej rangi na Vogtland Arenie rozegrane zostaną już w najbliższy weekend. Trener Michał Doležal nie dokonał żadnych zmian w składzie naszej reprezentacji i w Klingenthal powalczą Ci sami zawodnicy, którzy w ostatnich tygodniach rywalizowali w Ruce oraz Niżnym Tagile.

Na skoczni HS-140 w Klingenthal zaprezentują się wszyscy skoczkowie z Kadry Narodowej A, czyli Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Maciej Kot i Stefan Hula, a także Klemens Murańka z Kadry Narodowej B.

Klingenthal po raz ostatni było gospodarzem zawodów Pucharu Świata w sezonie 2016/2017. Były to udane konkursy w wykonaniu biało-czerwonych. Nasi skoczkowie po raz pierwszy w historii stanęli wówczas na najwyższym stopniu podium w zawodach drużynowych. W składzie zwycięskiej drużyny znaleźli się: Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki oraz Kamil Stoch. W konkursie indywidualnym dwóch polskich skoczków zameldowało się w czołowej „10” zawodów. Tuż za podium uplasował się Kamil Stoch, a piąte miejsce wywalczył Maciej Kot.

Program zawodów:

13.12.2019, piątek
– 13:00 – oficjalny trening
– 15:45 – kwalifikacje

14.12.2019, sobota
– 14:45 – seria próbna
– 16:00 – pierwsza seria konkursu drużynowego

15.12.2019, niedziela
– 14:45 – seria próbna
– 16:00 – pierwsza seria konkursu indywidualnego
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button