HOKEJREPREZENTACJA

Przed turniejem kwalifikacyjnym do IO Pekin 2022. Hokejowa reprezentacja Polski po meczach kontrolnych

Hokej na lodzie

Kadra Narodowa przygotowuje się do finałowego turnieju kwalifikacji do igrzysk olimpijskich, który odbędzie się w dniach 26-29 sierpnia w Bratysławie.

W niedzielę, 22 sierpnia Biało-Czerwoni mieli ostatni sprawdzian przed wyjazdem do stolicy Słowacji. Sparing z mistrzami Polski zakończył się wynikiem 3:0.

Przed turniejem w Bratysławie drużyna prowadzona przez Roberta Kalabera rozegrała dwa mecze kontrolne. W piątek, 20 sierpnia w Jastrzębie-Zdroju, gdzie zespół przebywa na zgrupowaniu, Biało-Czerwoni pokonali Re-Plast Unię Oświęcim 7:1.

W niedzielę, 22 sierpnia kadrowicze zmierzyli się z JKH GKS Jastrzębie. Mecz zakończył się rezultatem 3:0. Dwie bramki zdobył Paweł Zygmunt, a trzeciego gola strzelił Grzegorz Pasiut. W poniedziałek, 23 sierpnia kadrowicze jadą do Bratysławy, gdzie powalczą o awans do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. W turnieju finałowym kwalifikacji rywalami Biało-Czerwonych będą Słowacy, Białoruś i Austria. Do igrzysk awansuje tylko zwycięzca turnieju.

JKH GKS Jastrzębie – POLSKA 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Zygmunt 16, 29, Pasiut 31

POLSKA: Raszka – Wanacki, Ciura; Chmielewski, Dziubiński, Paś – Wajda, Kostek; Zygmunt, Pasiut, Wronka – Bryk, Górny; Wałęga, Komorski, Łyszczarczyk – Michalski, Jaśkiewicz; Krężołek, Starzyński, Przygodzki. Trener: Robert Kalaber.

JKH GKS Jastrzębie – POLSKA (fot. PZHL)

20 sierpnia – hokejowa reprezentacja Polski wysoko pokonała w sparingu Re-Plast Unię Oświęcim

W piątek, 20 sierpnia Biało-Czerwoni pokonali wysoko w meczu kontrolnym Re-Plast Unię Oświęcim.

Od środy, 18 sierpnia drużyna prowadzona przez Roberta Kalabera trenuje na zgrupowaniu w Jastrzębiu-Zdroju. Dzisiaj zespół rozegrał mecz kontrolny z zespołem z Oświęcimia, który w poprzednim tygodniu zwyciężył w turnieju zorganizowanym z okazji 75-lecia klubu.

W niedzielę, 22 sierpnia kadrowicze zagrają mecz kontrolny z JKH GKS Jastrzębie.

POLSKA – Re-Plast Unia Oświęcim 7:1 (2:0, 4:0, 1:1)

Urbanowicz 9, Górny 20, Pasiut 27, Urbanowicz 28, Wronka 36, Łyszczarczyk 37, Chmielewski 41 – Carlsson 45

POLSKA: Murray (Kieler) – Kolusz, Ciura; Chmielewski, Dziubiński, Fraszko – Wajda, Kostek; Krężołek, Pasiut, Wronka – Bryk, Górny; Urbanowicz, Komorski, Łyszczarczyk – Wanacki, Jaśkiewicz; Michalski, Wałęga, Przygodzki. Trener: Robert Kalaber.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button