POLSKA

Protest antycovidowców. Policja użyła gazu i granatów hukowych. Grzegorz Braun łamie obostrzenia

Manifest koronasceptyków

20 marca pod Pałacem Kultury w Warszawie odbył się protest przeciwko nowym obostrzeniom z powodu pandemii.

Wg uczestników koronawirus to wymysł polityków. Policja, aby powstrzymać manifestujących użyła gazu i granatów hukowych.

W „Marszu o Wolność” uczestniczyło kilkaset osób. Większość demonstrantów było bez maseczek. Na ich transparentach były napisy m.in. „Fałszywa pandemia. Dość kłamstw”, „Stop plandemii” czy „Stop przymusowym szczepieniom”.

Policjanci w Warszawie robią sobie zdjęcia z jednym z liderów protestu Ivanem Komarenką


Stołeczna policja:

„Niestety na pl. Defilad obecnych jest kilkaset osób, które nie zachowują dystansu społecznego. Ponadto wiele osób nie zasłania ust i nosa. Sytuacja ta stwarza sprzyjające warunki dla przenoszenia zakażeń SARS-CoV-2.

W związku z otrzymaniem informacji od przedstawicieli stacji sanitarno-epidemiologicznej, że powyższe zachowania prowadzą do zagrożenia dla zdrowia i życia ludzkiego, wystąpiliśmy do przedstawiciela organu gminy o rozwiązanie zgromadzenia.

Przedstawiciel organu gminy przychylił się do naszego wniosku. W związku z powyższym przedmiotowe zgromadzenie zostało rozwiązane. Stosowne komunikaty kierowane są do uczestników rozwiązanego już zgromadzenia.

Obecnie na ulicach Warszawy w kilku miejscach policjanci podejmują zdecydowane działania wobec osób lekceważących obostrzenia. Przypominamy, że od początku pandemii w Polsce zmarło ponad 49 000 osób.

W pojedynczych przypadkach policjanci stosują środki przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej, pałki służbowej i ręcznych miotaczy gazu. Są pierwsze osoby zatrzymane. Wśród nich jest osoba poszukiwana celem odbycia kary pozbawienia wolności.

W trakcie dzisiejszych działań jedna z policjantek została kopnięta przez agresora. Kolejny policjant został uderzony kamieniem w głowę. Funkcjonariusze zostali zabrani do szpitala. Policjanci użyli granatów hukowych. Są także kolejne osoby zatrzymane.

Według wstępnych ustaleń wśród zatrzymanych jest osoba poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności. Pozostałe osoby zostały zatrzymane m.in. w związku z posiadaniem narkotyków, znieważeniem i naruszeniem nietykalności cielesnej policjantów.”

Grzegorz Braun na proteście

Lider Konfederacji, Grzegorz Braun pokazał na Twitterze zdjęcie jak razem z innymi osobami jedzie na protest do Warszawy.

Nie było w tym nic dziwnego, ale kandydat na prezydenta Rzeszowa chwali się, że wszyscy są bez maseczek.

– A możecie po drodze wstąpić po rozum i maseczki? – napisał Robert Biedroń z Lewicy.

Radni Osiedla Słocina, Marcin Warchoł i strażacy ochotnicy bez maseczek (fot. Marcin Warchoł/Twitter)

Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł nie przestrzega zasad w lockdownie

Inny kandydat na prezydenta Rzeszowa, Marcin Warchoł w pierwszym dniu lockdownu rozpoczął kampanię wyborczą. Chodziło o nielegalne zgromadzenie w parku. Wcześniej też wiceminister sprawiedliwości związany z Solidarną Polską nie nosił maseczki.

– Pandemia nie ma barw politycznych i nie ma zgody na to, żeby osoby, które nie przestrzegają standardów i zaleceń, były traktowane inaczej niż poprzez negację. Niezależnie od tego, kto dokonuje naruszenia, nie ma to mojej akceptacji – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button