POLSKA

Promocja PiS – codziennie wyższe ceny! Zakupy vs drożyzna

Drożyzna plus

Codziennie wyższe ceny – to aktualna promocja PiS.

Do segmentu produktów premium awansowały chleb czy masło. Inflacja w kwietniu 2022 r. wyniosła 12,4 procent rok do roku – poinformował Główny Urząd Statystyczny.

Polska płaci coraz więcej za rządy PiS! Płaci każdy z nas. Płaci coraz więcej i więcej, a już wiemy, że to nie koniec podwyżek. Ceny będą jeszcze długo rosły. Zaklęcia polityków PiS nic tu nie dadzą. Jeżdżąc rządowymi limuzynami, chowając się za kordonem ochroniarzy, siedząc w drogich restauracjach może tego nie widać, ale warto czasem iść na bazarek, czy do pobliskiego sklepu osiedlowego, by zobaczyć z czym mierzą się Polki i Polacy.

Politycy Lewicy robią tak od dawna i odwiedzają Halę Mirowską w Warszawie regularnie. W koszyku Lewicy od miesięcy są te same zakupy m.in. chleb, masło, jajka, olej, ser żółty, kawałek szynki, ziemniaki, cebula, włoszczyzna. W listopadzie 2021 zapłacili 82,70 zł, w grudniu 97,60, a w kwietniu 2022 rachunek wyniósł 144 złote!

Posłowie podkreślili, że kwietniowym nie ma produktów świątecznych.

– To podstawowe zakupy. Dla trzyosobowej rodziny wystarczą na dwa, trzy dni – mówił poseł Tomasz Trela po zakończonych zakupach.

Jak przypomniał przypomniał, że jedzenie to tylko część rosnących kosztów, z którymi zmagają się polskie rodziny. – Dalej są paliwo, prąd, gaz, raty kredytów hipotecznych, które rosną w zastraszającym tempie – wyliczał Trela i przypomniał, że Lewica złożyła w Sejmie pakiet ustaw Bezpieczna Rodzina.

Zakupy. Drożyzna – żółty ser (fot. Lewica)

Bezpieczna Rodzina

  • 12 procent podwyżki dla emerytów i rencistów.
  • Obniżenie rat kredytów hipotecznych do poziomu z 1 grudnia 2019 r.
  • 20 procent podwyżki w budżetówce

Szalejąca drożyzna i wysoka ponad 12 procentowa inflacja powoduje, iż polska rodzina i polscy seniorzy potrzebują dziś pakietu osłonowego. Lewica ma gotowe rozwiązania, które spowodują, iż nigdy więcej emerycie nie będą musieli dokonywać wyboru pomiędzy zakupem lekarstw czy opłaceniem czynszu – pakiet Bezpieczny Senior.

Bezpieczny Senior

  • Druga waloryzacja rent i emerytur
  • Renta wdowia
  • Leki za 5 zł
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button