POLSKA

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro o zabójstwie 18-letniej Magdaleny

Kamień Pomorski

W siedzibie Prokuratury Krajowej odbyła się konferencja z udziałem Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro i Zastępcy Prokuratora Generalnego Krzysztofa Sieraka.

Dotyczyła śledztwa przeciwko podejrzanemu o zabójstwo 18-letniej Magdaleny M., a także projektu zaostrzenia przepisów karnych.

Zapowiedź zaostrzenia kar za najpoważniejsze przestępstwa

Prokurator Generalny złożył wyrazy współczucia rodzinie pokrzywdzonej 18-letniej Magdaleny M., która została pozbawiona życia 24 maja 2021 r. w okolicach Sulikowa w woj. zachodniopomorskim.

Na kanwie zaistniałego zdarzenia, Prokurator Generalny zwrócił uwagę na konieczność zaostrzenia kar za najpoważniejsze zbrodnie, podkreślając przy tym, że ich nieuchronność nie wystarcza, aby ochronić społeczeństwo. „Jest kategoria sprawców tak zdemoralizowanych, że jedynym skutecznym narzędziem ochrony społeczeństwa przed nimi jest ich długotrwała izolacja” – wskazał Prokurator Generalny.

„Musimy wybierać jako państwo, komu dajemy szanse” – powiedział Prokurator Generalny. Nawiązując do popełnionego w ostatnich dniach zabójstwa chłopca, podkreślił, że „nikt nie powinien mieć wątpliwości, że te szanse powinniśmy dać 11-letniemu Sebastianowi i 18-letniej dziewczynie, a nie ludziom, którzy wykazują inklinację do popełniania najcięższych zbrodni i gotowość powrotu do przestępstwa”.

Prokurator Generalny zapowiedział zainicjowanie zmian w kodeksie karnym, które pozwolą na stosowanie surowych kar, eliminujących ze społeczeństwa sprawców zdemoralizowanych.

Okoliczności zbrodni

Zastępca Prokuratora Generalnego Krzysztof Sierak, informując o okolicznościach zbrodni, wskazał, że policja została zawiadomiona przez ojca Magdaleny M., iż jego córka wyjechała 24-go maja 2021 r. na skuterze na zakupy i nie wróciła do domu. Od tego czasu nie było z nią żadnego kontaktu.

Na podstawie analizy nagrań z monitoringu i danych logowania telefonu, policja wytypowała jako sprawcę 28-letniego Dawida J. Ustalono, że pokrzywdzona na parkingu sklepowym miała problem z uruchomieniem skutera. Sprawca miał zaoferować jej pomoc, z której skorzystała wsiadając do jego samochodu. Dawid J. zawiózł ofiarę do lasu, gdzie dokonał jej zabójstwa poprzez uduszenie, a następnie ukrył jej ciało pod korzeniami przewróconego drzewa.

ZOBACZ WIĘCEJ: 18-latka zgwałcona i uduszona. Dziewczyna ofiarą seryjnego zabójcy i gwałciciela

Działania prokuratury

Zastępca Prokuratora Generalnego Krzysztof Sierak poinformował o ogłoszeniu 28-letniemu Dawidowi J. zarzutu zabójstwa oraz o trwających czynnościach dowodowych. Wskazał, że szybkie zatrzymanie sprawcy było możliwe dzięki policyjnej analizie nagrań z monitoringu oraz danych telekomunikacyjnych.

Podejrzany Dawid J. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, odmawiając jednak podania szczegółów dokonanego zabójstwa oraz jego motywów.
(PK)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button