POLSKA

Prof. Michio Kaku odwiedził Toruń. Wybitny fizyk zwiedził muzeum Mikołaja Kopernika

Prof. Michio Kaku w Polsce

Z okazji 546. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika oraz w ramach projektu 100×100 Polskę odwiedził prof. Michio Kaku – wybitny fizyk‑teoretyk, autor popularnonaukowych bestsellerów, futurolog.

Podczas wizyty amerykański badacz spotkał się z zespołem naukowym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. W podtoruńskich Piwnicach w laboratorium UMK w Toruniu gość zobaczył radioteleskop oraz optyczny zegar atomowy. Naukowiec zwiedził również muzeum Mikołaja Kopernika. Kluczowym punktem wizyty było otwarte spotkanie, podczas którego Kaku poprowadził prelekcję.

– Wizyta prof. Kaku to świetna okazja do przypomnienia światu o tym, że jeden z największych astronomów w historii ludzkości był Polakiem. Dzięki obecności w Toruniu autora popularnonaukowych bestsellerów możemy efektywnie, wykorzystując nowe media, rozpropagować informację o niebagatelnym wkładzie polskich fizyków w rozwój światowej nauki – stwierdził Prezes Polskiej Fundacji Narodowej, Filip Rdesiński.

– Prof. Michio Kaku to światowej sławy badacz teorii strun, który posiada niezwykły talent do popularyzacji fizyki – wyraził entuzjazm prof. Włodzimierz Jaskólski, dziekan Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK.

Polska Fundacja Narodowa, 10 września 2018 r., zainaugurowała projekt pt. „100×100”. Z okazji 100‑lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, do Polski zostanie zaproszonych 100 wypływowych, znanych i szanowanych na świecie postaci życia publicznego – artystów, naukowców, sportowców, intelektualistów, przedsiębiorców oraz liderów opinii. Zaproszeni goście, podczas swojej wizyty, będą brali udział w licznych spotkaniach, dzięki którym poznają Polskę jako kraj nowoczesny, z bogatą historią i kulturą celem promowania Polski na arenie międzynarodowej. Projekt „100×100” kierowany jest głownie do odbiorców poza granicami Polski. Zaangażowanie w projekt znanych osób, cieszących się dobrą opinią, reprezentujących różne dziedziny życia publicznego, ma na celu wzmocnienie pozytywnego wizerunku Polski na arenie międzynarodowej.

Dotychczas w projekcie wzięli udział: Mikka Hakkinen, David Haye, Steve Wozniak, Casey Neistat i Jean Reno.
(PFN)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Back to top button