POLSKA

Próbował zepchnąć radiowóz z drogi. Marzył o pościgu jak w amerykańskim filmie

Wyrzucał z samochodu butelki, kołdrę, poduszkę

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 18-letniemu mężczyźnie, który jadąc samochodem osobowym nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Mimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierujący nie stosował się do poleceń policjantów i nie zatrzymał się. Młody mężczyzna wyrzucał z samochodu wszystko co miał pod ręką, by tylko uniknąć kontroli. Wielokrotnie próbował również zepchnąć radiowóz z drogi. 18-latek stwarzał swoim zachowaniem zagrożenie w ruchu drogowym. Został zatrzymany na terenie Legnicy. Swoje zachowanie mężczyzna tłumaczył tym, że nie miał uprawnień do kierowania samochodem, a ucieczkę zaplanował tak jak to oglądał w amerykańskich filmach. Teraz 18-latek będzie odpowiadał przed sądem. Jak ustalili policjanci, mimo młodego wieku, był już wcześniej karany za inne przestępstwa.

Policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, na ulicy Legnickiej podjęli pościg za kierującym samochodem osobowym marki Volkswagen, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna uciekał w kierunku Legnicy. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe dając znak kierującemu do zatrzymania się. Mężczyzna nie reagował. Kontynuował swoją ucieczkę jadąc całą szerokością jezdni, zmuszając inne pojazdy do gwałtownego hamowania lub zmiany pasa ruchu. Kierujący wyrzucał ze swojego samochodu różne przedmioty, m.in. butelki, kołdrę, poduszkę. Stwarzał realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. W działania pościgowe włączyły się inne patrole z Lubina i Legnicy.

W trakcie próby uniemożliwienia dalszej jazdy uciekającemu mężczyźnie, kierujący golfem doprowadził do kolizji z pojazdem uprzywilejowanym najeżdżając na jego tył. Po wjeździe do Legnicy, uciekający mężczyzna na skrzyżowaniu ul. Poznańskiej i Rzeszotarskiej stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierę energochłonną, co uniemożliwiło mu dalszą jazdę.

Kiedy policjanci upewnili się, że mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń, zatrzymali go. Po wylegitymowaniu okazało się, że kierowca to mieszkaniec Lubina w wieku 18 lat, znany już policjantom, gdyż był niejednokrotnie zatrzymywany w związku z innymi przestępstwami. Był trzeźwy.

Na pytanie policjantów dlaczego nie zatrzymał się do kontroli drogowej, 18–latek swoje zachowanie tłumaczył tym, że takie pościgi oglądał w amerykańskich filmach. Chciał, by w jego przypadku wyglądało to podobnie, nie myśląc o tym, że ktoś przez tak nieodpowiedzialne zachowanie może stracić życie. Ponadto, zatrzymany mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Za tak liczne wykroczenia, niestosowanie się do poleceń funkcjonariuszy i niezatrzymanie się do kontroli drogowej, 18-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów od roku do 15 lat.
(KPP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button