ŁÓDŹ

Próba ustanawiania rekordu Guinnessa w pływaniu w Łodzi

Rekord Guinnessa w pływaniu w Łodzi

Przez 24 godziny pływać będą w Zatoce Sportu uczestnicy próby ustanawiania rekordu Guinnessa, którzy wezmą w niej udział w sobotę, 8 września.

Start nietypowego wydarzenia odbędzie się o godz. 11 i potrwa aż do niedzielnego przedpołudnia. Dystans do przepłynięcia to jedynie 25 m dla każdej osoby, ale musi tego dokonać ponad 1440 pływaków.

– Przez morza, jeziora i rzeki dopłynąłem ze swoimi marzeniami do domu, do Łodzi. Teraz one się spełniają i w najbliższy weekend będziemy ustanawiali rekord Guinnessa. Zachęcam do aktywnego udziału w tej inicjatywie. Warto popłynąć z nami i zapisać się w Księdze Rekordów Guinnessa – powiedział Adam Jerzykowski, pomysłodawca akcji i prezes Fundacji Swim For a Dream.

W ustanawianiu rekordu Guinnessa chętni przepłyną dystans 25 m w sobotę, 8 września br. w godz. 22-24. W akcji udział wezmą także przedstawiciele klubów sportowych z Łodzi m.in. siatkarki ŁKS, przedstawiciele sekcji Widzewa czy rugbiści Budowlanych.

– Sport łączy, a takie wyzwania w szczególności. To, co udało się pomysłodawcy, to fakt, że w jednej akcji uczestniczą przedstawiciele klubów, które oględnie mówiąc, za sobą nie przepadają. To już wielka rzecz. Ale jeszcze większą będzie ustanawianie rekordu Guinnessa. Nie trzeba mieć wielkich umiejętności pływackich. Wystarczy hart ducha i chęć. Zachęcam zresztą nie tylko tych, którzy chcą przepłynąć, ale również pozostałych, by im kibicowali – powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Podczas bicia rekordu Guinessa w pływackiej sztafecie w Zatoce Sportu odbędzie się równocześnie wiele imprez towarzyszących m.in. pokazy skoków akrobatycznych do wody, rozgrywki koszykówki dla najmłodszych, tor do jazdy na wrotkach i rolkach, zawody sportowe na Najsprawniejszego i Najszybszego Łodzianina z atrakcyjnymi nagrodami, stacja robienia ekologicznych mydeł, pokaz Freestyle Slalom Skating i konwencja najciekawszych start-upów z Łodzi.

Pomysłodawca próby ustanawiania rekordu Guinnessa Adam Jerzykowski do tej pory sam realizował swoje pływackie marzenia. Przepłynął z Alcatraz do wybrzeży Stanów Zjednoczonych, a 2 lata temu 37 km mazurskimi jeziorami z Giżycka do Mikołajek. Przy okazji jest inicjatorem projektu edukacyjno-mentorskiego „Uniwersytet Potężnych Dzików”, który pomaga blisko 30 zdolnym, młodym ludziom.
(UMŁ)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button