ŁÓDŹ

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska przedstawiła swoich współpracowników

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska

Wraz z rozpoczęciem nowej kadencji samorządu, prezydent Łodzi Hanna Zdanowska przedstawiła grono najbliższych współpracowników.

Nową osobą jest w nim dotychczasowy radny PO Adam Wieczorek.

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska przedstawiła swoich zastępców. Do dotychczasowego grona wiceprezydentów miasta Tomasza Treli, Wojciecha Rosickiego oraz Krzysztofa Piątkowskiego dołączył również Adam Wieczorek, który obejmie nadzór nad Departamentem Polityki Społecznej i Zieleni.

– Dziękuję za ogromne zaufanie, bo to przecież zaufanie wielu tysięcy łodzian, którzy głosowali, popierają i ufają w zmiany zaproponowane przez prezydent Hannę Zdanowską. Zrzekłem się mandatu radnego Rady Miejskiej i dołączam do świetnie funkcjonującego zespołu prezydent Łodzi. Muszę przyznać, że czuję odpowiedzialność i tremę – powiedział wiceprezydent Adam Wieczorek, podczas konferencji.

Wiceprezydent Tomasz Trela będzie nadzorował Departament Pracy, Edukacji i Sportu, wiceprezydent Wojciech Rosicki pokieruje działaniami w Departamencie Architektury i Rozwoju, a wiceprezydent Krzysztof Piątkowski będzie koordynował pracę Departamentu Gospodarki Mieszkaniowej i Kultury.

W gronie najbliższych współpracowników prezydent Hanny Zdanowskiej pozostają również sekretarz miasta Barbara Mrozowska-Nieradko, kierująca Departamentem Gospodarowania Majątkiem i Departamentem Obsługi i Administracji, a także skarbnik Krzysztof Mączkowki, który ma pieczę nad Departamentem Finansów Publicznych.

– Obiecałam mieszkańcom, że po tym, jak zmieniliśmy centrum miasta, teraz zmienimy ich osiedla i słowa dotrzymam. Ze względu na skalę zadań, z którymi przyjdzie się nam zmierzyć, podjęłam decyzję o wypełnieniu wakatu na stanowisku czwartego wiceprezydenta oraz podjęłam kilka decyzji organizacyjnych dotyczących podziału kompetencji pomiędzy moich zastępców. Jak Państwo widzicie, wszyscy moi dotychczasowi zastępcy pozostają na stanowiskach w myśl zasady, że nie zmienia się zwycięskiego zespołu. Dołącza do niego Adam Wieczorek, który będzie odpowiadał m.in. za sprawy zdrowia, którymi zajmuje się od lat – powiedziała prezydent Hanna Zdanowska.

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska przedstawiła swoich współpracowników (fot. UMŁ)

Na następne 5 lat gospodarze Łodzi zaplanowali kilka wielkich projektów takich jak: budowa metra, orientarium, przebudowa układu komunikacyjnego północ-południe, rewitalizacja całych kwartałów miasta, wystawa EXPO, ale także setki inwestycji w ramach Planu dla Osiedli. To największe wyzwanie organizacyjne, przed jakim stanął urząd przez ostatnich 8 lat i przed jakim stoją moi urzędnicy.

– Spotkaliśmy się dzisiaj nie na wielkiej budowie, nie przy oszałamiających wizualizacjach, ale w miejscu, gdzie kończy się budowa chodnika, ponieważ chcę, także w ten nieco symboliczny sposób podkreślić, co w tej kadencji będzie dla mnie i moich współpracowników najważniejsze. To są odcinki, które już wykonujemy w ramach Planu dla Osiedli, za chwile zabierzemy się za kolejne – podkreśliła prezydent podczas konferencji niedaleko skrzyżowania ulic Bratysławskiej i Wróblewskiego.

Prezydent Łodzi zapowiedziała więcej zieleni, więcej latarni, ławek, więcej prostych chodników, bo to właśnie te małe inwestycje i projekty najbardziej zmieniają jakość życia łodzian – tam gdzie mieszkają, gdzie spędzają najwięcej czasu.

– Dlatego będziemy robić chodniki, osiedlowe ulice, place zabaw, boiska i skwerki. I oczekuję od wszystkich w urzędzie, aby każdej, nawet takiej najmniejszej sprawie poświęcali 100 procent swojej uwagi i zaangażowania – mówiła prezydent Hanna Zdanowska.
(UMŁ)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button