POLSKA

Premiera filmu „Poland: The Royal Tour” w USA. Premier Morawiecki w aktorskiej roli [WIDEO]

Światowa premiera filmu "Poland: The Royal Tour" w USA

W kwietniu odbędzie się światowa premiera filmu „Poland: The Royal Tour”.

Ta produkcja jest zrealizowana przez słynnego dziennikarza Petera Greenberga dla amerykańskiej telewizji PBS. Gospodarzem filmu, zgodnie z formułą produkcji, jest premier Mateusz Morawiecki. Pierwszy z serii pokazów premierowych odbędzie się w Los Angeles, a kolejne w Chicago i Nowym Jorku.
 
„The Royal Tour” to seria wyjątkowych filmów dokumentalnych przedstawiająca historię, kulturę i przyrodę najciekawszych państw świata. O niezwykłej atrakcyjności godzinnego programu świadczy przede wszystkim jego autorska formuła – przewodnikiem oprowadzającym widza jest urzędujący szef państwa lub rządu. Poprzednie edycje „The Royal Tour” były realizowane m.in. w Izraelu, Nowej Zelandii, Meksyku i Jordanii.

Pomysłodawcami serii i amerykańskimi producentami filmu są Peter Greenberg, gwiazda telewizji CBS i PBS, laureat nagrody Emmy, znany również jako „The Travel Detective” (CBS News) i Mitchell Cannold, producent filmów dokumentalnych, laureat nagrody Producers Guild of America, nominowany do nagrody Emmy w kategorii Wybitny serial dokumentalny.

Widzowie zobaczą w filmie m.in. Warszawę, Wrocław, Kraków, Wieliczkę, obóz Auschwitz‑Birkenau, Malbork, Gdynię i Góry Świętokrzyskie.

Organizacja planu zdjęciowego na terenie całego kraju, z udziałem urzędującego premiera, była olbrzymim wyzwaniem logistycznym i organizacyjnym. Zdjęcia były realizowane w okresie wrzesień – listopad przez trzy zespoły operatorskie mające do dyspozycji m.in. drony i śmigłowiec do zdjęć lotniczych z kamerą CINEFLEX.

– To naprawdę wielki sukces, że udało się nam przekonać producentów do realizacji programu „The Royal Tour” w Polsce. Z niecierpliwością czekamy na premierę, która odbędzie się w Los Angeles. Film jest świetny i mamy nadzieję, że widzowie na całym świecie poznają Polskę jakiej jeszcze nie znali – podkreśla Filip Rdesiński, prezes Polskiej Fundacji Narodowej.

– Cieszy nas ogromnie, że uroczyste premiery odbędą się w tak prestiżowych lokalizacjach jak Amerykańska Akademia Filmowa w Los Angeles – 15 kwietnia, The Lyric Opera w Chicago – 16 kwietnia czy wreszcie Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku – 17 kwietnia. Ponadto film będzie emitowany w telewizji PBS, amerykańskiej sieci 354 stacji – dodaje Robert Lubański, wiceprezes Polskiej Fundacji Narodowej.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button