FILM I SERIALE

Premiera filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” [ZDJĘCIA]

„Dywizjon 303. Historia prawdziwa”

W Warszawie odbyła się premiera filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Były gwiazdy, piękne kreacje, momenty wzruszenia i owacje po seansie.

Nie mogło także zabraknąć odtwórców głównych ról w filmie: Piotra Adamczyka, Macieja Zakościelnego, Antoniego Królikowskiego, Jana Wieczorkowskiego, Krzysztofa Kwiatkowskiego i przepięknej Anny Prus. Oprócz nich na czerwonym dywanie zobaczyliśmy między innymi Edytę Górniak, która romantyczna ballada „Tylko Ty” promuje film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”.

„Dywizjon 303. Historia prawdziwa” to film, który powstał na podstawie kultowej książki Arkadego Fiedlera. Polscy piloci początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF) tworzą elitarną jednostkę – Dywizjon 303, który nie ma sobie równych.

W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne. Kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili.

W rolach głównych występują: Maciej Zakościelny, Piotr Adamczyk, Jan Wieczorkowski, Antoni Królikowski, Marcin Kwaśny, Krzysztof Kwiatkowski, Anna Prus i Cara Theobold.
(„Dywizjon 303. Historia prawdziwa” – Maciej Zakościelny, Jan Wieczorkowski, Piotr Adamczyk, fot. org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button