POLITYKAPOLSKAŚWIAT

Premier Morawiecki spotkał się z wiceprezydentem USA Pencem

Wiceprezydent USA Mikie Pence

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów premier Mateusz Morawiecki spotkał się z wiceprezydentem USA Mikiem Pencem.

Podczas spotkania zostały poruszone kwestie m.in. dalszego wzmocnienia partnerstwa Polski i USA w obszarze bezpieczeństwa, w tym energetycznego. Rozmowa dotyczyła również dwustronnej współpracy gospodarczej, a także relacji transatlantyckich i wyzwań stojących przed społecznością międzynarodową.

Premier Morawiecki spotkał się z wiceprezydentem USA Pencem (fot. Krystian Maj/KPRM)

Mateusz Morawiecki oraz Mike Pence złożyli wieńce przed Pomnikiem Powstania Warszawskiego.

Wiceprezydent USA wspólnie z szefem polskiego rządu oraz premierem Izraela Benjaminem Netanjahu złożyli także wieńce przed Pomnikiem Bohaterów Getta.

Premier Morawiecki spotkał się z wiceprezydentem USA Pencem i premierem Izraela Benjaminem Netanjahu (fot. Krystian Maj/KPRM)

Premier Mateusz Morawiecki: Wierzę, że konferencja będzie miejscem otwartej debaty i wymiany argumentów

„Mam nadzieję, że dzięki naszej pracy ta konferencja zostanie zapamiętana jako znaczący krok jeżeli chodzi o promowanie bezpieczeństwa i pokoju na Bliskim Wschodzie” – powiedział szef rządu na konferencji poświęconej sprawom pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. Konferencja jest współorganizowana przez Polskę i USA. Udział w trwającym od środy spotkaniu biorą delegacje kilkudziesięciu krajów z całego świata.

Jak zaznaczył, pomoc uchodźcom jest jednym z największych wyzwań stojących przed wspólnotą międzynarodową. W jego ocenie musi być ona udzielana w sposób najbardziej efektywny, generujący trwałe i długofalowe rezultaty.

Premier Morawiecki spotkał się z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu (fot. Krystian Maj/KPRM)

Wcześniej premier Mateusz Morawiecki spotkał się z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu. Tematem rozmów były m.in. relacje dwustronne oraz wyzwania w obszarze bezpieczeństwa stojące przed społecznością międzynarodową.
(KPRM)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button