WODNY

Praga. Puchar Świata w kajakarstwie górskim. Klaudia Zwolińska druga

Extreme slalom canoe

12 czerwca zakończyły się pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Świata w kajakarstwie górskim.

W Pradze drugie miejsce w extremie slalomie wywalczyła Klaudia Zwolińska.

Wcześniej Polka bez powodzenia rywalizowała w zawodach kanadyjkarek, zajmując 29. miejsce. W K1 naszej najlepszej zawodniczce zabrakło pół sekundy, aby awansować do finału. Zwolińską sklasyfikowano ostatecznie na 11. pozycji. W extremie slalomie udało się jej powetować straty. Od początku niedzielnej rywalizacji w stolicy Czech było widać, że jest w dobrej formie.

Zwolińska wygrała bieg eliminacyjny. W ćwierćfinale i półfinale była druga w swoich wyścigach. W extremie slalomie zawodnicy rywalizują bezpośrednie – na tor wypływają czwórkami. Polska kajakarka wynik powtórzyła w finale, w którym lepsza była tylko reprezentantka gospodarzy Tereza Fiserova. Wynik Polki może cieszyć jeszcze bardziej, gdy przypomni się, że ekscytująca konkurencja zadebiutuje na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Wśród panów najwyżej z Polaków sklasyfikowano Mateusza Polaczyka, któremu nie udało się wywalczyć awansu do ćwierćfinału. W zawodach zajął 20. miejsce. Zwyciężył Niemiec Stefan Hengst, drugi był Brytyjczyk Joseph Clarke, a podium zamknął Brazylijczyk Pedro Goncalves. W Pradze dobry wynik w slalomie K1 mężczyzn w sobotę wywalczył Jakub Brzeziński. Polak zajął ósme miejsce, a mógł uplasować się wyżej – w półfinale osiągnął najlepszy czas, którego nikt nie pobił nawet w finale.

W ten weekend kolejne zawody z cyklu PŚ odbędą się w Krakowie.

– To dla nas kajakarzy niezwykle ważne, że również takiego formatu imprezy mogą odbywać się w Polsce.

Zazwyczaj prowadzimy sezon na walizkach i cały czas podróżujemy do innych krajów, na inne tory. Ściany pomagają – tak samo jest w Krakowie – uważa kajakarz Dariusz Popiela.

Na swoim terenie zawodnicy reprezentujący Polski Związek Kajakowy czują się mocni. Sprawdzian ich formy zaplanowano w terminie od 17 do 19 czerwca.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button