RÓŻNOŚCI

Poznańskie ZOO. Wszystkie tygrysy żyją! Ich stan jest ciężki. Sprawcy usłyszą zarzuty

Poznańskie ZOO pomaga tygrysom!

Poznańskie ZOO poinformowało, że wszystkie tygrysy żyją!


Poznańskie ZOO na FB:

„Dwie kolejne dziewczyny uratowane! W tym nasza agresywna waleczna i rozwalająca klatkę. Te są już po stronie życia 🙂 Walczymy dalej.

Pracownicy zoo przejmą całą grupę zwierząt (fot. Zoo Poznań)

Godz. 06:30

Przyjechały.
Chude, odwodnione, z zapadniętymi oczami, futra obklejone odchodami, odparzenia od moczu, w totalnym stresie, bez woli i chęci do życia. Pokrzywione grzbiety, straszliwy smród w aucie. Skrzywdzone, cierpiące i upodlone. Dwójka z nich już w drodze na tymczasowy pobyt w Człuchowie, jadą pod opieką lekarza i opiekuna.
Kolejna dwójka w stodole, nakarmiona, napojona, obłożona słomą, odpoczywa po podróży.
I koszmar, z którym musimy zmierzyć się od rana – w rozpadającej się skrzyni tygrys oszalały ze stresu i agresywny. Jego klatka zagradza dostęp do pozostałych. W pozostałych skrzyniach zwierzęta zrezygnowane, ale żywe. W jednej – brak oznak życia. Ze względu na bezpieczeństwo zwierząt i ludzi musimy odczekać do świtu, bo dopiero za dnia spróbujemy przetransportować rozpadającą się skrzynię.
Sytuacja jest dramatyczna. Kondycja zwierząt – bardzo zła.

30 października

Kochani ! Dziękujemy pięknie Zoo Wrocław i Panu Prezydentowi Miasta Wrocławia za wsparcie nas kwotą 20 tyś zł! Teraz niech tylko tygrysy dadzą radę, bo AAP przygotowało miejsce dla 5 po rehabilitacji w Poznaniu ! Zoo w Czluchowie przyjmie jeszcze dziś dwie dziewczyny, a w Poznaniu zostają docelowo dwa najbardziej wycieńczone. Ścigamy się z czasem o ich życie.”

Wszystkie zwierzęta wymagają pomocy weterynaryjnej. Ich stan jest ciężki.

Najbardziej agresywny tygrys uspokoił się po podaniu środka uspokajającego. Na szczęście wszystkie zwierzęta przeżyły. Zwierzaki te dzisiaj przyjechały do Poznania.

Organizatorowi transportu grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Właściciel tych pojazdów odpowie za ten czyn w związku z tragicznymi warunkami jakie tygrysy musiały znosić podczas przejazdu. Jest to m.in. brak odpowiedniej ilości pożywienia i wody oraz cierpienie i stres tych zwierząt.

Tygrysy po wyzdrowieniu mają zostać przewiezione do hiszpańskiego azylu.


WIĘCEJ o dramacie tygrysów na granicy z Białorusią przeczytacie TUTAJ!

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button