SIATKÓWKA

Poznaliśmy wszystkie miasta – gospodarzy Klubowych Mistrzostw Świata 2018 w Polsce

Klubowe Mistrzostwa Świata 2018 w Polsce

Gospodarzem tegorocznych klubowych mistrzostw świata w siatkówce będzie Częstochowa.

W tym mieście drużyny powalczą w półfinałach, w meczu o trzecie miejsce i finał.
Oprócz Częstochowy wybrano także Radom i Rzeszów, gdzie ekipy zagrają w fazie grupowej.

Polska jest po raz drugi gospodarzem tych najważniejszych rozgrywek klubowych na świecie.
W ubiegłym roku Kraków, Łódź i Opole organizowały ten prestiżowy turniej.

W turnieju będziemy kibicować:

Zenit Kazań – zwycięzca KMŚ w 2017 roku,
Sada Cruzeiro – mistrz Brazylii, 3. w KMŚ 2017,
Sarmajeh Bank Teheran – mistrz Iranu,
Cucine Lube Civitanova – wicemistrz Włoch, 2. w KMŚ 2017,
Trentino Volley – czwarta ekipa ligi włoskiej,
Fakieł Nowy Urengoj – czwarta ekipa ligi rosyjskiej,
PGE Skra Bełchatów – mistrz Polski,
Asseco Resovia Rzeszów – szósta drużyna Plusligi.

Klubowe Mistrzostwa Świata będą trwały od 26 listopada do 2 grudnia.

Miasto Rzeszów i Asseco Resovia gospodarzami fazy grupowej Klubowych Mistrzostw Świata 2018

Klubowe Mistrzostwa Świata 2018, które po raz drugi organizowane są w Polsce, zagoszczą w tym roku w Rzeszowie. Miasto Rzeszów zostało gospodarzem jednej z grup, a Asseco Resovia będzie rywalizowała o miano najlepszej siatkarskiej drużyny na świecie. Mecze w “rzeszowskiej” grupie, rozegrane zostaną w dniach 26-29 listopada.

W rzeszowskim Ratuszu odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli: Zastępca Prezydenta Rzeszowa Pan Stanisław Sienko, Prezes Zarządu Asseco Resovii Pan Bartosz Górski oraz z ramienia organizatora, Pan Tomasz Cieślik – Prezes Zarządu Professional Sports Events.

– Tradycją stało się, że przed wielkim świętem siatkarskim, które ma miejsce w Rzeszowie, konferencja prasowa odbywa się w rzeszowskim Ratuszu. To jest dobry prognostyk dla Asseco Resovii na cały sezon. Klubowe Mistrzostwa Świata w siatkówce do bardzo duże wydarzenie dla naszego miasta, nie tylko sportowe ale również promocyjne. O naszym mieście będzie się mówiło w kilkunastu krajach na całym świecie. Siatkarscy kibice w Rzeszowie zasługują, by taki turniej odbywał się w naszym mieście. Cieszymy się, że Rzeszów będzie gospodarzem podczas tego wydarzenia, a Asseco Resovia będzie walczyła o to trofeum. – powiedział Stanisław Sienko, Zastępca Prezydenta Rzeszowa.

– Cieszę się, że po raz kolejny spotykamy się w Ratuszu przed ważnym wydarzeniem, jakim są Klubowe Mistrzostwa Świata czyli najbardziej prestiżowy turniej, jeżeli chodzi o klubową siatkówkę. Dla nas jest to zaszczyt, że będziemy mogli zagrać z najlepszymi klubami siatkarskimi na świecie. Wierzymy, że zbudowaliśmy tak mocny zespół, że zagramy w tym turnieju “o coś”. Jesteśmy pewni, że to będzie święto dla naszego miasta i wszystkich kibiców, którzy szczelnie wypełnią halę Podpromie. – powiedział Bartosz Górski, Prezes Zarządu Asseco Resovii Rzeszów.

– Jest mi niezmiernie miło, że będziemy mieli okazję zorganizować mecze jednej z grup w Rzeszowie. Dlaczego Rzeszów? To jest najprostsze pytanie. Przede wszystkim ze względu na najwspanialszych kibiców w Polsce, to nie ulega wątpliwości. Ze względu również na świetnie zorganizowany klub oraz ponieważ Rzeszów jest fantastycznym miastem. Władze miejskie, ułatwiły nam bardzo podjęcie finalnej decyzji, dlatego możemy zaprosić wszystkich entuzjastów siatkówki na mecze do Rzeszowa. – skomentował Tomasz Cieślik, Prezes Zarządu Professional Sports Events, organizator Klubowych Mistrzostw Świata.

Kto z Asseco Resovią będzie rywalizował o awans do fazy finałowej (ta zostanie rozegrana w Częstochowie), okaże się podczas losowania grup, 30 września. Na Podpromiu mogą zameldować się następujące drużyny: z Włoch – Trentino Volley i Cucine Lube Civitanova, z Rosji – Zenit Kazań i Fakieł Nowy Urengoj, brazylijska Sada Cruzeiro i azjatycki zespół Khatam Ardakan.

W drugiej grupie, która swoje mecze rozegra w Radomiu, Polskę reprezentować będzie PGE Skra Bełchatów.
(org., własne)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button