REPREZENTACJASIATKÓWKA

Poznaliśmy wszystkie drużyny do mistrzostw Europy w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn

Ruszyła sprzedaż biletów na Ligę Narodów i #GramyweWrocławiu

Drużyny Austrii, Białorusi, Czarnogóry, Estonii, Finlandii, Grecji, Hiszpanii, Macedonii, Portugalii, Rumunii, Słowacji i Ukrainy z awansem do mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn.

Turniej rozegrany zostanie od 12 do 29 września w czterech krajach – Belgii, Francji, Holandii i Słowenii. Gospodarze czempionatu mają również prawo startu.

W sumie w tegorocznym #EuroVolleyM zagrają po raz pierwszy 24 drużyny. Do wyżej wymienionych reprezentacji dołączą zespoły, które zapewniły sobie udział w LOTTO EUROVOLLEY POLAD 2017. Są to: Rosja, Niemcy, Serbia, Włochy, Bułgaria, Czechy, Polska i Turcja.

Kwalifikacje do mistrzostw Europy zakończyły się 9 stycznia. Wzięło w nich udział 26 drużyn podzielonych na siedem grup. Awans wywałczyły zespoły, które zajęły pierwsze miejsca oraz pięć ekip z drugich miejsc z najlepszym bilansem. Po raz pierwszy w kontynentalnym czempionacie zobaczymy Czarnogórę i Macedonię.

Z kompletem zwycięstw kwalifikacje ukończyły Estonia, Grecja i Ukraina, a po jednej porażce doznały Białoruś, Portrugalia, Rumunia i Słowacja. Zespoły te zajęły w swoich grupach pierwsze miejsca. Losowanie grup #EuroVolleyM odbędzie się 16 stycznia w Brukseli.

Przed dwoma laty w Krakowie złoty medal zdobyła Rosja, srebrny Niemcy, a brązowy Serbia. Polska została sklasyfikowana na dziesiątej pozycji.

#EuroVolley 2019 kobiet

Zespoły Belgii, Chorwacji, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Portugalii, Rumunii, Słowenii, Szwajcarii i Ukrainy wywalczyły awans do finałowego turnieju mistrzostw Europy w piłce siatkowej kobiet, który rozegrany zostanie od 23 sierpnia do 8 września w czterech krajach – Polsce, Słowacji, Turcji i Węgrzech. Gospodarze czempionatu mają również prawo startu.

W sumie w tegorocznym #EuroVolleyK zagrają po raz pierwszy 24 drużyny. Do wyżej wymienionych reprezentacji dołączą zespoły, które zapewniły sobie udział w ME 2017. Są to: Serbia, Holandia, Azerbejdżan, Włochy, Rosja, Białoruś, Niemcy i Bułgaria.

Kwalifikacje do mistrzostw Europy zakończyły się 9 stycznia. Wzięły w nich udział 24 drużyny podzielone na sześć grup. Awans wywałczyły zespoły, które zajęły pierwsze i drugie miejsca.

Z kompletem zwycięstw kwalifikacje ukończyły Belgia, Chorwacja, Grecja i Francja, jednej porażki doznała Hiszpania, a dwóch Estonia. Zespoły te zajęły w swoich grupach pierwsze miejsca. Losowanie grup #EuroVolleyK odbędzie się 23 stycznia w Stambule.

Przed dwoma laty w Azerbejdżanie złoty medal zdobyła Serbia, srebrny Holandia, a brązowy Turcja. Polska zajęła dziesiąte miejsce.

Ruszyła sprzedaż biletów na Ligę Narodów

W poniedziałek 28 stycznia o godz. 10:00 start sprzedaży biletów na Ligi Narodów.

Reprezentacja Polski kobiet pod wodzą Jacka Nawrockiego pokazała w zeszłym sezonie, że potrafi walczyć i wygrywać z najlepszymi. Swoją kampanię w Siatkarskiej Lidze Narodów 2019 biało-czerwone rozpoczną turniejem w Polsce. Od 21 do 23 maja kibiców w Opolu czeka żeńska siatkówka w najlepszym wydaniu, z udziałem naszych Pań oraz reprezentacji Włoch, Tajlandii i Niemiec.

Biało-czerwoni mistrzowie świata także rozpoczną interkontynentalną rundę Siatkarskiej Ligi Narodów na ojczystej ziemi.
Ich zmagania ze światową elitą w 2019 zainauguruje turniej w Katowicach (31 maja – 2 czerwca), a przeciwnikami będą narodowe drużyny Stanów Zjednoczonych, Brazylii i Australii. Najlepsi kibice na świecie i całe podium Mistrzostw Świata 2018 w jednym turnieju VNL w Polsce to dla gwarancja widowiska doskonałego.

2019 to rok siatkarskich mistrzostw Europy, a w żeńskim EuroVolleyu Polska występuje w roli gospodarza. Od 23 sierpnia do 4 września w Łodzi rozegrana zostanie faza grupowa oraz 1/8 i 1/4 finału zawodów o tytuł najlepszego zespołu Europy. Ubiegać się o niego będą po raz pierwszy w historii aż 24 drużyny: Azerbejdżanu, Belgii, Białorusi, Bułgarii, Chorwacji, Estonii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Polski, Portugalii, Rosji, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Ukrainy, Węgier, Włoch i obrończyń tytułu – Turcji. Składy grup grających w Polsce oraz pozostałych krajach-gospodarzach (Turcja, Węgry i Słowacja) poznamy już niebawem, podczas losowania, które odbędzie się 23 stycznia w Stambule.

Sprzedaż biletów na polską część Mistrzostw Europy 2019 rozpocznie się już 1 lutego o godz. 10:00.

Ruszyła sprzedaż biletów na #GramyweWrocławiu

Cztery najlepsze drużyny eliminacji będą walczyć o pierwsze siatkarskie trofeum w 2019 roku w naszym kraju. Turniej finałowy Pucharu Polski w piłce siatkowej mężczyzn odbędzie się w dniach 26-27 stycznia we wrocławskiej Hali Orbita. Drużyny walczące w sobotnich półfinałach poznamy 23 stycznia, gdy odbędą się mecze ćwierćfinałowe. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów na ten wyjątkowy turniej.

Bilety na mecze turnieju finałowego są dostępne w następujących cenach:
– 26.01.2019 dwa mecze półfinałowe (jeden bilet obowiązuje na dwa mecze) 14.45 i 18.00
Kategorie cenowe: 29 zł, 59 zł, 89 zł.
– 27.01.2019 jeden mecz finałowy 14.45
Kategorie cenowe: 39 zł, 69 zł, 99 zł.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button