BIEGIINNEKOLARSTWOWODNY

Poznaliśmy nowe trasy IRONMAN 70.3 Gdynia

IRONMAN 70.3 Gdynia. Znamy nowe trasy zawodów

Trwają ostatnie przygotowania do tegorocznej edycji IRONMAN 70.3 Gdynia, która odbędzie się w dniach 5-6 września.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, opublikowane zostały zaktualizowane trasy zawodów. Ich korekta jest jednym z elementów zwiększających bezpieczeństwo uczestników w dobie pandemii koronawirusa.

IRONMAN 70.3 Gdynia (fot. pras.)

Priorytetem organizatorów IRONMAN 70.3 Gdynia jest przeprowadzenie imprezy w sposób, który z jednej strony zapewni niezapomniane emocje, do których zdążyliśmy już w Gdyni przywyknąć, a z drugiej – zagwarantuje maksymalny poziom bezpieczeństwa zarówno zawodnikom, jak i obsłudze imprezy i wolontariuszom.

Jednym z kluczowych elementów tego planu jest dążenie do minimalizacji kontaktu między uczestnikami imprezy, w tym do maksymalnego rozproszenia zawodników na trasach każdego z etapów – pływania, jazdy na rowerze oraz biegu. Dlatego też triathloniści powalczą na zmodyfikowanych trasach.

Najistotniejsze zmiany dotyczą trasy biegowej. Zawodnicy pobiegną na dwóch – a nie trzech, jak dotychczas – pętlach, dzięki czemu jedna pętla zostanie wydłużona z ok. 7 km do 10 km.

IRONMAN 70.3 Gdynia (fot. pras.)

– Trasa została w dużej mierze zaczerpnięta z obecnego Grand Prix Gdyni, więc może być znana lokalnym biegaczom. Dzięki tej modyfikacji, znacząco zmniejszy się zagęszczenie zawodników na odcinku biegowym, a tym samym każdy będzie miał więcej miejsca wokół siebie – mówi Adam Okrój z zespołu organizacyjnego IRONMAN 70.3 Gdynia. – Nie zmienią się jednak najistotniejsze elementy trasy: pobiegniemy bowiem zarówno ulicą Świętojańską, jak i Bulwarem Nadmorskim, a meta nadal pozostanie na plaży miejskiej w Gdyni.

Modyfikacja trasy biegowej pociąga za sobą także konieczność zmiany dotychczasowej trasy kolarskiej. Zawodnicy pojadą niemal tymi samymi ulicami, co w poprzednich latach, ale… w odwrotnym kierunku. Wyjadą więc z miasta przez dzielnice Witomino oraz Chwarzno-Wiczlino, a na Skwer Kościuszki powrócą przez Chylonię i okolice portu.

– Trasa kolarska, dzięki jej poprowadzeniu na jednej, 90-kilometrowej pętli, gwarantuje sama w sobie wysoki poziom rozproszenia zawodników. Co więcej, przepisy zawodów IRONMAN mówią o konieczności zachowania 12-metrowej odległości między kolarzami, a egzekucja tej reguły leży od zawsze po stronie naszego zespołu sędziowskiego – tłumaczy Michał Drelich, dyrektor IRONMAN 70.3 Gdynia.

Zmianie nie ulega natomiast trasa pływacka, choć sama procedura startu zostanie jeszcze bardziej rozciągnięta w czasie. Zawodnicy będą podzieleni na 4 grupy startowe, a w każdej z nich znajdzie się maksymalnie 250 osób. Grupy będą startować kolejno w odstępach 30 minut. Co więcej, w ramach jednej grupy, zawodnicy będą wypuszczani po 8 osób w 10-sekundowych odstępach (tzw. rolling start). Wszystko to ma na celu jak najmocniej odseparować triathlonistów od siebie, a także zminimalizować czas przebywania w większej grupie w strefie startu.

Zaktualizowane mapy tras IRONMAN 70.3 Gdynia 2020 można zobaczyć TUTAJ. Trasy sobotnich zawodów Sprint Triathlon Gdynia nie ulegają zmianie. Piątkowe zawody dla dzieci zostały całkowicie odwołane już kilka tygodni temu.

IRONMAN 70.3 Gdynia (fot. pras.)

IRONMAN to największy cykl zawodów triathlonowych na świecie obecny w ponad 50 państwach. Co roku 300.000 sportowców ze 180 krajów świata udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych (Anything is possible). W Polsce odbywają się dwie imprezy na licencji World Triathlon Corporation – IRONMAN 5150TM Warsaw oraz IRONMAN 70.3 Gdynia

IRONMAN 5150TM Warsaw to zawody na dystansie olimpijskim (1,5km pływania – 90 km jazdy na rowerze i 10 km biegu). Warszawski triathlon został przełożony na 2021 rok.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button