ŚWIAT

Pożary lasów w Szwecji. Polscy strażacy wracają do Polski

Polscy strażacy skończyli już udział w misji gaszenia pożarów lasów w środkowej Szwecji.

Obecnie działania prowadzone były już tylko w jednej strefie (strefa nr 3 – pomiędzy miejscowościami Karbole i Ljusdal). Prace skupiały się przede wszystkim na gaszeniu frontu pożaru przy wsparciu śmigłowców, synchronizacji zrzutów wody prowadzonych przy użyciu urządzeń GPS oraz dozorowaniu pola pracy i gaszeniu miejsc znajdujących się pod powierzchnią ziemi, w których spala się torf. W pracach udział brało ponad 80 strażaków i ponad 20 pojazdów. Ratownicy, którzy nie byli zaangażowani w działania w strefie, prowadzili proces przeglądu sprzętu oraz pojazdów przed wyjazdem do kraju.

5 sierpnia br. o godz. 22:10 moduły GFFFV Poland wypłyną do Świnoujścia, ich przybycie do kraju planowane jest w poniedziałek, tj. 6 sierpnia br. o godz. 5:10.

O godzinie 6:30 zaplanowano oficjalne przywitanie polskich strażaków przez delegację państwową: Pana Mateusza MORAWIECKIEGO Prezesa Rady Ministrów, Pana Joachima BRUDZIŃSKIEGO Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Pana gen. brygadiera Leszka SUSKIEGO Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.
(KCKRiOL,PSP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button