LOTNICZE NEWSY

Powstanie największy na świecie system ostrzegania. W jednym porcie lotniczym

Powstanie największy na świecie system ostrzegania przed wtargnięciem na pas startowy

Koncern Leonardo otrzymał kontrakt na dostawę systemu ostrzegania dla międzynarodowego portu lotniczego Dallas Fort Worth.

System zmniejsza ryzyko wtargnięć na pas startowy. Jego wdrożenie oznacza, że powstanie największy na świecie system ostrzegania przed wtargnięciem na pas startowy zainstalowany w jednym porcie lotniczym.

  • Amerykański port lotniczy wdroży produkowany przez Leonardo system ostrzegania o wtargnięciu na pas startowy AeroBOSS™ w ramach stałego dążenia do zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa na swoich pasach startowych. Tym samym powstanie największy na świecie system ostrzegania przed wtargnięciem na pas startowy zainstalowany w jednym porcie lotniczym,
  • AeroBOSS™ zapewni świadomość sytuacyjną, monitorowanie oraz alarmowanie w czasie rzeczywistym poprzez zintegrowany pakiet oprogramowania,
  • Koncern Leonardo jest oddany misji wspierania oraz ochraniania ludzi i społeczności przy użyciu swoich technologii najnowszej generacji, w tym technologii zarządzania portami lotniczymi, zgodnie z planem strategicznym „Be Tomorrow – Leonardo 2030”.

Poprzez swoją amerykańską spółkę zależną Selex ES Inc., koncern Leonardo dostarczy międzynarodowemu portowi lotniczemu Dallas Fort Worth (DFW) swój system ostrzegania o wtargnięcia na pas startowy (Runway Incursion Warning System – RIWS) AeroBOSS), który stanowi element portfolio firmy w zakresie systemów zarządzania płytą portów lotniczych, nawigacji w locie, precyzyjnego podejścia i lądowania. AeroBOSS RIWS ostrzega kierowców pojazdów o wszelkich potencjalnych zagrożeniach przed ich wjazdem na obszar pasa startowego. W ten sposób ta technologia pomaga w zapobieganiu wtargnięciom na pas startowy, poprawia koordynację między pojazdami naziemnymi oraz zwiększa ogólne bezpieczeństwo.

Kontrakt obejmuje dostawę sprzętu i oprogramowania, a także integrację technologii RIWS w 500 pojazdach.

Na świecie jest prawie 3100 portów lotniczych zapewniających komercyjne usługi dla przewoźników lotniczych, ale jedynie niewielki odsetek z nich ma systemy zapobiegania wtargnięciu na pas startowy. Technologia AeroBOSS została opracowana dla dostawców usług nawigacji powietrznej i portów lotniczych w celu poprawy bezpieczeństwa w sposób skuteczny i przystępny kosztowo. Program RIWS ma stać się wzorem dla innych portów lotniczych. Selex ES Inc. zapewnia obecnie ten sam światowy poziom bezpieczeństwa ponad 25 portom lotniczym na świecie.

Koncern Leonardo jest oddany misji wspierania i ochraniania ludzi i społeczności oraz przyczyniania się do zrównoważonego rozwoju przy użyciu swoich technologii najnowszej generacji, włączywszy w to technologie z zakresie zarządzania portami lotniczymi, zgodnie z planem strategicznym „Be Tomorrow – Leonardo 2030”.

Dzięki obecności w ponad 150 krajach i szerokiemu portfolio zdolności w tej dziedzinie, Leonardo zaspakaja potrzeby portów lotniczych i operatorów transportu lotniczego. Spółka oferuje rozwiązania w zakresie kontroli ruchu powietrznego (Air Traffic Control – ATC), czujników nadzoru, cyberbezpieczeństwa, komunikacji, radarów meteorologicznych, wspomagania nawigacji oraz systemów obsługi bagażu (Baggage Handling System – BHS). Leonardo zapewnia skuteczne i niezawodne wsparcie w zakresie zarządzania ruchem lotniczym (Air Traffic Management – ATM) włączywszy w to zarządzanie (bezzałogowym) ruchem dronów (UTM).

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button