KATOWICE

Pościg za osobówką i ucieczka kierowcy. Jest poszukiwany

Śląskie

Policjanci z drogówki chcieli zatrzymać do rutynowej kontroli drogowej kierującego seatem.

Ten na widok mundurowych dodał gazu i zaczął uciekać. Mundurowi rozpoczęli pościg za osobówką. W końcu kierowca utracił panowanie nad pojazdem i na rondzie z impetem uderzył w barierki. Radiowóz wjechał w jego tył. Kierowca wyskoczył z auta i zaczął uciekać w stronę pobliskiego parku. Trwają jego poszukiwania.

14 listopada jadąca od strony Bytomia osobówka, pomimo wyraźnego sygnału do kontroli dawanego przez mundurowych z drogówki, nie zatrzymała się do kontroli. Kierowca na widok mundurowych wyraźnie przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci błyskawicznie rozpoczęli pościg za nim. Kierowca w dalszym ciągu nie zatrzymywał się, a swoją jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Gdy wjeżdżał na rondo, zahaczył o wysepkę i z impetem wjechał w barierki. W tył seata uderzył policyjny radiowóz. Wtedy kierowca wyskoczył z auta i zaczął uciekać w stronę pobliskiego parku. Mundurowi pobiegli za nim, jednak nie udało się im go dogonić. Okazało się, że w samochodzie jechała także kobieta ze swoim 3-letnim synkiem. Świadek wziął na ręce chłopczyka i kazał kobiecie czekać na przyjazd policjantów. Niestety kobieta pozostawiła swoje dziecko i uciekła. Po kilkunastu minutach powróciła na miejsce zdarzenia i zgłosiła się do mundurowych. Dziecko z matką pojechało do szpitala na konsultację lekarską. Wymagali jej także dwaj funkcjonariusze ruchu drogowego. Na całe szczęście nie odnieśli oni żadnych poważniejszych obrażeń i zostali zwolnieni do domów. Dziecku również nic się nie stało, jednak nie zostało ono przekazane matce. 3-latek został przekazany interwencyjnie do placówki opiekuńczo wychowawczej.

Kobieta została zatrzymana i po wykonanych czynnościach zwolniona. Obecnie trwają poszukiwania za 25-letnim kierowcą. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu nawet 5 lat więzienia. Niewykluczone, że matka chłopczyka usłyszy zarzut za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia swojej pociechy.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button