TRÓJMIASTO

Pomorskie. Skakali po dachu karetki. Straty to 40 tys. zł

Wandalizm

Policjanci przedstawili zarzuty nastolatkom, którzy zniszczyli karetkę pogotowia.

Wandale skakali po samochodzie, podczas gdy medycy byli u pacjenta w jednej z miejscowości powiatu chojnickiego (woj. pomorskie). Wiedząc, że ich zatrzymanie jest kwestią czasu, sami zgłosili się do jednostki Policji. Wkrótce odpowiedzą za przestępstwo. Dwóm starszym podejrzanym grozi 5 lat więzienia, a o dalszym losie 16-latka zadecyduje sąd rodzinny.

9.10.2021 r. około godziny 22.00, chojniccy policjanci otrzymali zgłoszenie o zniszczonym dachu w karetce pogotowia. Do zdarzenia doszło podczas wizyty medyków u pacjenta. Wszystko wskazywało na to, że wandale skakali po dachu pojazdu służbowego załogi pogotowia. Właściciel oszacował straty na prawie 40 tys. zł.

Sprawą od razu zajęli się kryminalni z czerskiego komisariatu Policji. Funkcjonariusze sprawdzali zdobyte informacje, rozmawiali z osobami, które mogą mieć wiedze o tym zdarzeniu. Podejrzani, wiedząc że ich zatrzymanie jest kwestią czasu, sami stawili się do jednostki Policji.

Dwaj mieszkańcy gminy Czersk i Chojnice usłyszeli już zarzuty zniszczenia mienia. 16-latek jako nieletni sprawca czynu karalnego odpowie przed sądem rodzinnym. Za przestępstwo zniszczenia mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button