FESTIWALEKONCERTYMUZYKA

Polskie artystki na scenie Fryderyk Festiwal 2021. Margaret, Natalia Nykiel, Lanberry, Kayah, Viki Gabor

Fryderyk Festiwal

Margaret, Natalia Nykiel, Lanberry, Kayah, Viki Gabor, Hania Rani, Mela Koteluk, Natalia Szroeder, Kasia Lins, Ania Dąbrowska i Natalia Przybysz wśród gwiazd Fryderyk Festiwal 2021.

Na scenie Netto Arena Szczecin podziwiać będziemy niezapomniane duety i niezwykłe kolaboracje.

Już 5 sierpnia podczas Fryderyk Festiwal 2021 w Netto Arena Szczecin poznamy laureatów najważniejszych nagród muzycznych – Fryderyków – w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzu oraz usłyszymy najlepsze polskie artystki! Przed szczecińską publicznością wystąpią między innymi: Margaret, Natalia Nykiel, Lanberry, Kayah i Viki Gabor, Hania Rani i Mela Koteluk, Natalia Szroeder, Kasia Lins, Ania Dąbrowska, Natalia Przybysz, a także ogłoszona wcześniej sanah.

Wszystko wskazuje na to, że wieczór 5 sierpnia 2021 roku będzie należał do kobiet! Tegoroczna Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu Fryderyk Festiwal 2021 zapowiada się wyjątkowo nie tylko dlatego, że po raz pierwszy odbędzie się w Szczecinie, w Netto Arena. Spragniona koncertów branża muzyczna wraca powoli do równowagi po pandemicznej przerwie, a artyści już nie mogą się doczekać kolejnych spotkań z publicznością. Z tym większą radością główny organizator konkursu, Związek Producentów Audio-Video ogłosił, że największe święto polskiej muzyki odbędzie się przy udziale widzów, a ze szczecińskiej sceny zabrzmią głosy aż kilkunastu najlepszych polskich wokalistek, w tym artystek nominowanych do tegorocznej nagrody Fryderyk.

Obok sanah, która ubiega się o statuetkę w czterech kategoriach, w tym w kategorii Utwór Roku 2021 za singiel Szampan; usłyszymy między innymi Lanberry, piosenkarkę, kompozytorkę i autorkę tekstów, która również ma szanse na cztery statuetki, w tym w kategorii Album Roku Pop 2021 za płytę Co gryzie Panią L?. Artystka przygotowała zaskakujący występ, w trakcie którego towarzyszyć jej będzie reprezentacja męska Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch.

Na scenie Netto Areny pojawi się również Margaret – nominowana w ubiegłorocznej edycji konkursu – oraz Natalia Nykiel – laureatka konkursu w kategorii Album Roku Elektronika 2020.

Czekając na ogłoszenie tegorocznych laureatów Fryderyków w dziewiętnastu kategoriach muzyki rozrywkowej i trzech kategoriach jazzowych, wysłuchamy niezapomnianych duetów. Na scenie Netto Areny pojawią się między innymi przedstawicielki dwóch muzycznych pokoleń, Kayah i Viki Gabor, wykonując utwór Ramię w ramię, który ma szansę przynieść nagrodę jego kompozytorom i autorom. Będziemy mogli podziwiać także wspólny występ Hani Rani i Meli Koteluk, laureatek Fryderyka 2020. Ralph Kamiński, nominowany w ubiegłorocznej edycji konkursu, zaśpiewa w towarzystwie pracującej nad drugą płytą Natalii Szroeder; Anię Dąbrowską, laureatkę aż dziewięciu Fryderyków, usłyszymy w duecie z Gromeem, nominowanym w tym roku w kategorii Producent Muzyczny Roku, a ubiegłoroczna laureatka Fryderyka za krążek Jak malować ogień? – Natalia Przybysz – zaśpiewa z mającym na koncie trzy albumy, w tym najnowszy, zatytułowany Duch, Skubasem.

Kasia Lins, nominowana w kategorii Album Roku Pop Alternatywny 2021 za płytę Moja wina, pojawi się na scenie w towarzystwie Vito Bambino, który również ubiega się o Fryderyka w tej kategorii za album Poczekalnia. Zanim dowiemy się, kto dostanie nagrodę, wspólnie wykonają utwór z repertuaru Krzysztofa Krawczyka, laureata Złotego Fryderyka 2021.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button