POLSKA

Polska. Najtragiczniejszy wynik czwartej fali pandemii Covid-19. Zmarło blisko 800 osób

Pandemia w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu ostatniej doby potwierdzono 775 zgonów spowodowanych wirusem Covid-19.

Jest to najwyższy wynik czwartej fali pandemii koronawirusa!

Z powodu COVID-19 zmarło 247 osób, z powodu współistnienia SARS-CoV-2 z innymi schorzeniami zmarło 528 osób.

Spośród wszystkich zaraportowanych dziś zgonów z powodu Covid-19 aż 73 proc. dotyczy osób niezaszczepionych. Wśród osób w pełni zaszczepionych, które nie poradziły sobie z chorobą 70 proc. to dotknięci wielochorobowością.
Blisko 83 proc. zmarłych to osoby powyżej 65 roku życia. Średnia wieku zmarłych to ponad 75 lat.

Potwierdzona także 18 021 nowych przypadków zakażenia Covid-19.

W ciągu doby wykonano ponad 101,7 tys. testów na koronawirusa.

Liczba zakażonych koronawirusem: 4 000 270/ 92 829 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

– Tylko dzisiaj 775 zgonów na Covid-19. Od 6 grudnia leży ustawa Lewicy o obowiązkowych szczepieniach 18+. Panie Kaczyński, dalej uważa Pan, że robicie wszystko, żeby chronić naszych rodaków, naprawdę? – powiedział poseł Lewicy Tomasz Trela.

Polacy umierają setkami na Covid-19, a PiS nic z tym nie robi. Partia ta ma „krew na rękach” jak to wielu polityków opozycji mówi o nich, że ulegli małej grupce antyszczepionkowców.

Kraje na świecie wprowadzają lockdowny, surowe restrykcje i co najważniejsze używają paszportów covidowych. Niezaszczepione osoby nie mogą wejść do restauracji, kina, itp.

Opinie posłów Lewicy.

Marek Rutka powiedział:

„Kolejna doba i kolejny rekord liczby zgonów na Covid-19.

Jeszcze niedawno tyle ofiar było w ciągu tygodnia. Gdzie jest ta granica? Ile setek czy ile tysięcy ofiar covidowych musi być, aby rząd zaczął rzeczywiście działać? My wzywamy do odpowiedzialności i do tego, aby rząd rzeczywiście zmierzył się z z tymi statystykami, za którymi kryją się ofiary i rodzinne dramaty.”

Zdzisław Wolski powiedział:

„W zeszłym roku średnia długość życia Polki i Polaka skróciła się o parę naście miesięcy. W tym roku dane statystyczne mówią, że skróci się jeszcze bardziej. Ta statystyka jest przerażająca. Mnóstwo ludzi umiera. Jestem lekarzem. Apeluję do sumień rządu, do sumień posłów Zjednoczonej Prawicy i namawiam do jakiejkolwiek realnej aktywności rządu w walce z epidemią.

Może gdyby pan minister zdrowia, pan premier oraz pan prezes Kaczyński chociaż przez szybkę popatrzyli w jaki sposób umiera się na covid, jak potwornie ciężko w wielkich mękach w wielkim przerażeniu, aż do momentu utraty przytomności. Może oglądanie tych przerażających i makabrycznych widoków – tak jak mnie jest to dane – poruszyłyby sumienia rządu i koalicji rządzącej.”

Marcelina Zawisza powiedziała:

„W naszym kraju mamy rząd, który pogodził się z tym, że co dwie minuty z powodu koronawirusa umiera obywatel naszego kraju, co dwie minuty jakaś rodzina opłakuje swoich bliskich i przygotowuje pogrzeb. Mamy rząd, który abdykował, który próbując flirtować z antyszczepionkowcami naraża życie i zdrowie obywateli tego kraju.

Apelowaliśmy, żeby rozszerzyć kampanię promocyjną szczepień, żeby rekrutować wolontariuszki i wolontariuszy, którzy namawialiby do szczepień. Bo wiadomo, że szczepienia chronią przed ciężkim przebiegiem i przed śmiercią. Rząd w tej sprawie nie zrobił nic. Uważali, że ich kampania jest fantastyczna, a to że lekko ponad połowa naszego społeczeństwa się zaszczepiła to jest w zasadzie dla nich satysfakcjonujące.

Jako Lewica złożyliśmy kilka ustaw, które leżą w zamrażarce i nie mają nawet numeru druku. To między innymi ustawy, które miały nakłaniać Polki i Polacy do szczepień. To dwa dodatkowe dni urlopu z powodu szczepienia. To zakaz zwalniania pracowników z powodu długotrwałego zwolnienia chorobowego, ze względu właśnie na pandemię, żeby ludzie, którzy są chorzy siedzieli w domu i nie zarażali innych. Złożyliśmy ustawę o obowiązku szczepień, o paszportach covidowych. Żadna z tych ustaw nie jest procedowana.

Tymczasem rząd Prawa i Sprawiedliwości przedkłada ustawę, która jest radykalnie niewystarczająca i mówi tylko o daniu pracodawcom możliwości sprawdzenia paszportu covidowego. Ale nie daje pracownikom możliwości odejścia od miejsca pracy z zachowaniem pełnego wynagrodzenia, jeśli ten pracodawca nie potrafi tego bezpieczeństwa zapewnić.

Apelujemy do rządu Prawa i Sprawiedliwości, żeby wziął się wreszcie do roboty!”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button