POLSKA

Polscy leśnicy otrzymali karabinki maszynowe. Uchodźcy i „ekoterroryści” zagrożeniem

Lasy Państwowe

23 września 2022 r. straż leśna RDLP w Białymstoku otrzymała karabinki GROT.

Przekazali je przedstawiciele Fabryki „Łucznik” z Radomia.

Do jednego nadleśnictwa dostarczono 51 karabinków Grot kal. 5,56 mm.

Jest to nowoczesna automatyczna broń, którą posługują się żołnierze Wojska Polskiego, w tym Wojska Obrony Terytorialnej. Oznacza to, że uzbrojenie strażników leśnych jest w tym zakresie spójne z uzbrojeniem WOT.

– Straż Leśna to formacja paramilitarna, która w skali kraju liczy około 3000 osób. W trakcie swojej pracy, strażnicy codziennie spotykają się z różnymi sytuacjami, dlatego też ważne jest odpowiednie wyposażenie. Życzę wszystkim tu obecnym, aby otrzymana dziś broń nigdy nie musiała być użyta – jedynie na szkoleniach – powiedział dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku, Andrzej Józef Nowak.

Białostocka dyrekcja to kolejna jednostka LP, która otrzymała dodatkowe wyposażenie. Docelowo mają je otrzymać wszystkie dyrekcje.

Polscy leśnicy otrzymali karabinki maszynowe (fot. LP)

„Przekazanie leśnikom karabinków automatycznych rodzi coraz więcej wątpliwości i budzi niepokój. Internauci pytają czy to przygotowanie do „przegranych wyborów”, czy leśnicy otrzymają również czołgi i czy już są gotowe dostawy granatników dla straży miejskiej i Straży Ochrony Kolei.
Natomiast Dyrektor LP na Podlasiu uważa, że leśnicy to formacja paramilitarna i pozytywnie ocenia dostawę broni: „W dobrą broń trzeba inwestować, bo to jest podstawa działania naszych jednostek, która zapewnia też poczucie bezpieczeństwa, bowiem taka broń na pewno działa odstraszająco” – czytamy na Nasze Lasy.

Trudno powiedzieć do czego im posłużą, ale ostatnie wpisy na stronach RDLP Białystok wymieniają jako zagrożenia: uchodźców i „ekoterrorystów”.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button