TRÓJMIASTO

Policjanci uratowali myszołowa. Ptak został potrącony

Zwierzę było w ciężkim stanie i oszołomione

Policjanci z gdańskiej drogówki w sobotę otrzymali informację o znajdującym się na pasie ruchu skrzydlatym drapieżniku.

Ptak najprawdopodobniej został potrącony. Do nietypowej interwencji doszło na Trasie Sucharskiego. Policjanci od razu wstrzymali ruch, przenieśli zwierzę w bezpieczne miejsce i powiadomili za pośrednictwem dyżurnego weterynarza. Okazało się, że uratowany przez policjantów ptak to myszołów.

Policjanci z drogówki uratowali myszołowa (fot. policja)

W sobotę około godziny 14 policjanci ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie o tym, że na Trasie Sucharskiego na pasie jezdni znajduje się skrzydlaty drapieżnik najprawdopodobniej potrącony przez samochód. Skierowani na miejsce policjanci z uwagi na duże natężenie ruchu podjęli decyzję o jego wstrzymaniu na czas przeniesienia zwierzęcia w bezpieczne miejsce.

Funkcjonariusze od razu poinformowali o nietypowej interwencji oficera dyżurnego i przetransportowali razem z pracownikiem miasta, zwierzę do lecznicy weterynaryjnej. W rozmowie z lekarzem funkcjonariusze ustalili, że uratowany przez nich ptak to myszołów z rodziny jastrzębiowatych objęty ścisła ochroną gatunkową. Zwierzę było w ciężkim stanie, oszołomione, nie było w stanie poderwać się do lotu.

Policjanci z drogówki uratowali myszołowa (fot. policja)

Decyzją lekarza ptak został przetransportowany do Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Ostoja” w Pomieczynie.

Dzięki zdecydowanej interwencji policjantów i udzieleniu szybkiej pomocy, zwierzę trafiło pod opieką fachowców.

Policjanci z drogówki uratowali myszołowa (fot. policja)

Pamiętajmy, że dzikie zwierzę jest niebezpieczne dla człowieka, a jego atak może spowodować poważne obrażenia ciała. Jeśli odnajdziemy rannego drapieżnika, poinformujmy o tym odpowiednie służby. Nie podejmujmy próby samodzielnego schwytania go. Możemy na tym ucierpieć nie tylko my sami, lecz także istota, której życie chcieliśmy ocalić.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button