SZCZECIN

Policja podczas 27. Pol’and’Rock Festival. Wykryto trzy zakażone osoby koronawirusem

Pol’and’Rock Festival 2021

Tegoroczny „Pol’and’Rock” Festival odbył się w nowej odsłonie na lotnisku Makowice – Płoty, w dniach 29 – 31 lipca.

Choć miejsce i kwestie organizacyjne były w tej edycji inne, to bezpieczeństwo podczas wydarzenia było niezmiennie priorytetem.

Po przeprowadzonych testach wykryto trzy zarażone osoby Covid-19.

Zachodniopomorscy policjanci, wspierani przez funkcjonariuszy z Komendy Głównej Policji i z innych województw, dbali o bezpieczny przebieg tego wydarzenia. Od momentu ogłoszenia decyzji o lokalizacji festiwalu współdziałaliśmy z innymi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo, w tym z Państwową Strażą Pożarną, Żandarmerią Wojskową, Strażą Ochrony Kolei, Inspekcją Transportu Drogowego, Państwową Inspekcją Sanitarną, Krajową Administracją Skarbową, Strażą Leśną. Wypracowano optymalne rozwiązania mające służyć odpowiedniemu zabezpieczeniu imprezy.

W trosce o zapewnienie możliwości bezpośredniego kontaktu w trakcie festiwalu z Policją uruchomiony został Posterunek Polowy Policji w Płotach oraz Punkt Informacyjno – Profilaktyczny bezpośrednio przy festiwalu. W sprawdzaniu okolicy policjantom pomagał śmigłowiec z KWP w Szczecinie, a także drony.

Ważnym obszarem objętym policyjnym nadzorem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym, ponieważ uczestnicy festiwalu dojeżdżali na teren imprezy własnymi pojazdami, transportem zbiorowym, a także pieszo. Funkcjonariusze ruchu drogowego kierowali ruchem i przeprowadzali kontrole pojazdów. Kluczowe były dni poprzedzające festiwal i dzień po jego zakończeniu, kiedy natężenie ruchu było największe. Samych sprawdzeń trzeźwości kierujących pojazdami przeprowadzono blisko 5 tysięcy. Dzięki temu uniemożliwiliśmy dalszą jazdę 2 kierującym po alkoholu i 1 po zażyciu środka odurzającego.

Na dzień przed oficjalnym rozpoczęciem festiwalu służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo przeprowadziły sprawdzenie procedur reagowania w sytuacji zaistniałego wypadku drogowego i wykrycia pakunku z niebezpiecznymi materiałami. W działaniach brał udział się Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Szczecinie.

W trakcie trwającej 6 dni operacji, funkcjonariusze 24 godziny na dobę dbali o bezpieczeństwo w rejonie festiwalu oraz w najbliższej okolicy. W tym okresie odnotowano 25 przestępstw (głównie to posiadanie środków odurzających i naruszenie zakazu lotów). Ponadto zarejestrowano 247 wykroczeń.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button