POLSKASZCZECIN

Police. Saperzy zdetonowali niewybuch z II wojny światowej

Police

Dzisiaj w godzinach rannych funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Policach zabezpieczali akcję unieszkodliwiania niewybuchu z okresu II wojny światowej.

Niewybuch został ujawniony w dniu 5 grudnia br., w Policach przy ul. Tanowskiej podczas wykonywania prac ziemnych. Miejsce ujawnienia niewybuchu natychmiast zostało zabezpieczone przez policyjny patrol i trwało do momentu przybycia saperów. Na czas podjęcia niewybuchu konieczna była ewakuacja mieszkańców i zamknięcie przyległego terenu.

Działania funkcjonariuszy policji polegały na zabezpieczeniu miejsca odnalezienia niewybuchu. Już od dnia ujawnienia niewybuchu miejsca tego pilnował policyjny patrol.

Akcję ewakuacyjną prowadzono dzisiaj w godzinach 6.00-9.00. W czasie działań ewakuacyjnych policjantów wspomagali funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie, funkcjonariusze Straży Pożarnej, Żandarmerii Wojskowej oraz służby miejskie. Koniecznym okazało się również zamknięcie ruchu pieszych i pojazdów w strefie prowadzonych działań oraz wyznaczenie objazdów. Akcja zakończyła się około godz. 10:30 podjęciem i wywiezieniem przez patrol saperski – 250 kilogramowej bomby. Działania ewakuacyjne odbyły się bez żadnych zakłóceń.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button