PIŁKA RĘCZNA

Półfinał IHF Super Globe. Kielczanie z porażką z Barceloną

Handball

Kielczanie ulegli Katalończykom 28:39.

Brak skuteczności jako najważniejszą porażkę z Barceloną w półfinale IHF Super Globe wskazali drugi trener Kielc Krzysztof Lijewski oraz rozgrywający Michał Olejniczak.

Krzysztof Lijewski, drugi trener: Zabiła nas nieskuteczność w ataku. W tym meczu ciężko było dojść do sytuacji rzutowych, czy to z ataku pozycyjnego, czy to po kontrach, a gdy do nich dochodziliśmy, to nie potrafiliśmy ich zamieniać na bramki. To nam podcinało skrzydła i hamowało apetyt na kolejne sytuacje. Bramkarz Barcelony Gonzalo Perez de Vargas okazał się ścianą nie do przejścia. Od 20 minuty Katalończycy kontrolowali mecz. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu nie była jeszcze taka zła, w obronie zaprezentowaliśmy dobrze, ale nieskuteczność napędzała przeciwników, którzy wykorzystywali kontrataki. W drugiej połowie Barcelona kontrolowała wynik, a rotacje w naszym zespole nie dały za wiele. W meczach na najwyższym poziomie liczą się detale. Dzisiaj była nim skuteczność. Jej brak zabrała nam pewność siebie i spokój w ataku. I przeciwnik to wykorzystał.

Michał Olejniczak, zawodnik: Mecz przegraliśmy w ataku nie wykorzystując sytuacji. W drugiej połowie szukaliśmy swoich szans i szybszej gry, ale na próżno. W naszych rzutach było sporo błędów, do tego Perez de Vargas pokazał swoją klasę. W kolejnych meczach musimy znaleźć receptę na nieskuteczność. Na spotkanie o trzecie miejsce w turnieju IHF Super Globe musimy wyjść z podniesionymi głowami i pokazać, że gra w tej ekipie to coś wielkiego. I że nie za darmo graliśmy w poprzednim sezonie w finale EHF Ligi Mistrzów.

W niedzielę o godz. 17 żółto-biało-niebiescy zagrają w meczu o trzecie miejsce klubowych mistrzostw świata z egipskim Al-Ahli.

Kielce – FC Barcelona 28:39 (11:16)

Kielce: Wolff 10/39, Kornecki 6/16 – Sanchez-Migallon 1, Olejniczak 1, Sićko 3, A. Dujshebaev 3, Tournat 5, Karacić, Moryto 4, D. Dujshebaev 5, Thrastrason 1, Remili 2, Karalek 2, Nahi 1

Barcelona: Perez de Vargas 18/38, Nielsen 1/13 – Mem 4, Arino Bengochea 3, Vanne, Janc 4, N’Guessan 5, Gomez, Thiagus Petrus, Cindrić 6, Makuć 4, Haniel Langaro, Melvyn Michel Pierre Richardson 5, Fabregas 5, Luis Frade 3.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button