FESTIWALEKONCERTY

Pol’and’Rock Festival 2022. Ørganek powraca na Najpiękniejszy Festiwal Świata

Organek

Kapela to nie tylko stali bywalcy Finałów WOŚP, ale też – za sprawą zwycięstwa w Eliminacjach do Najpiękniejszego Festiwalu Świata, ulubieńcy woodstockowej i pol’and’rockowej publiki.

Muzycy wrócą na Pol’and’Rock Festival w sierpniu 2022 roku.

Grupa powstała w 2013 roku z inicjatywy jej lidera, autora tekstów i muzyki, Tomasza Organka, laureata wielu prestiżowych nagród. Tomasz Organek jest również Ambasadorem Honorowym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. W 2019 zadebiutował jako prozaik bestselerową powieścią Teoria Opanowywania Trwogi. W 2022 uznany przez magazyn Newsweek za jedną ze 100 najbardziej wpływowych Polaków w kategorii popkultura. W tym samym roku reprezentował Polskę na EXPO 2020 w Dubaju.

Tworzona przez kwartet muzyka zakotwiczona jest w atmosferze hardrockowego grania, które nieodparcie przywodzi na myśl rozgrzaną do czerwoności atmosferę panującą w delcie Missisipi. Wibrujące gitarowe riffy, mocne uderzenie perkusji idą w parze z poetyckimi, przejmującymi tekstami utworów. Liryczny blues, odwołujący się do bogatej tradycji muzyki z południa Stanów Zjednoczonych świetnie łączy się z mocniejszym, drapieżnym brzmieniem hard rocka. Kapela to nie tylko stali bywalcy Finałów WOŚP, ale też – za sprawą zwycięstwa w Eliminacjach do Najpiękniejszego Festiwalu Świata, ulubieńcy woodstockowej i pol’and’rockowej publiki.

Do chwili obecnej zespół wydał cztery płyty długogrające:

  • Głupi (2014) – nominacja do Fryderyka 2015 w kategorii Album Roku Rock;
  • Czarna Madonna (2016) – trzy statuetki Fryderyk 2017 w kategorii: Album Roku Rock, Piosenka Roku, Produkcja Muzyczna Roku.

Oba albumy uzyskały status platynowej płyty. Przez dwa lata (2016 – 2017) zespół był trzonem Orkiestry Męskiego Grania i jest współautorem dwóch płyt koncertowych MGO, które również pokryły się platyną. Dyrektorem muzycznym obu edycji był Tomasz Organek.

W 2021 roku zespół wydał dwie kolejne płyty nominowane do Fryderyka 2022:

  • Ocali Nas Miłość (2021) – z okazji 77. rocznicy Powstania Warszawskiego. Nominacja do Fryderyka 2022 w kategorii Album Roku Piosenka Poetycka i Literacka;
  • Na razie stoję, na razie patrzę (2021) – nominacja do Fryderyka 2022 w kategorii Album Roku Rock/Metal.

W skład zespołu wchodzą: Tomasz Organek (gitara, śpiew), Adam Staszewski (bas), Tomasz Lewandowski (instrumenty klawiszowe), Robert Markiewicz (perkusja). Zespół za-grał do chwili obecnej kilkaset koncertów w Polsce i za granicą (Litwa, Francja, Anglia, Szkocja, Irlandia, Szwajcaria, Bułgaria, Holandia, Norwegia, Czechy) ciesząc się ogromnym zainteresowaniem publiczności oraz wielomilionową oglądalnością swoich teledysków.

ØRGANEK jest stałym bywalcem największych polskich festiwali (m.in Woodstock / Pol’and’Rock Festival, Jarocin Festival, Open’er Festival, Orange Festival, Europejski Stadion Kultury, CJG Festiwal, Sopot Top of the Top Festival, Kazimiernikejszyn, Green Festival i wielu innych). W 2022 roku zespół supportuje KINGS OF LEON podczas koncertu we Wrocławiu.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button