FESTIWALEPOLITYKA

Pol’and’Rock Festival 2019. Morawiecki przywrócił pociągi do Kostrzyna nad Odrą

Pol'and'Rock Festival 2019

Premier Mateusz Morawiecki przywrócił pociągi, które dowiozą uczestników Pol’and’Rock Festival 2019 do Kostrzyna nad Odrą.

O tej bulwersującej decyzji rządu pisaliśmy TUTAJ!

Jurek Owsiak o decyzji premiera:

„To niesamowite, ale kiedy siedzieliśmy nad logistyką organizacji parkingów na Pol’and’Rock Festival – jutro w tej sprawie do Kostrzyna na spotkanie z władzami miasta udaje się nasza ekipa – nadeszła wiadomość, która pozwoliła wrócić Festiwalowi na właściwe tory. Będą dodatkowe pociągi, a komunikat ten podał premier Mateusz Morawiecki, po konsultacjach z panem Joachimem Brudzińskim i panią minister Elżbietą Witek.

Mówiąc krótko – zwyciężył zdrowy rozsądek! Festiwal Pol’and’Rock jest miejscem, z którego my, organizatorzy, jesteśmy dumni, a jego uczestnicy w ten sposób mogą usłyszeć nasze głośne, rock’n’rollowe podziękowanie za ich wsparcie podczas Finału WOŚP. To nie jest prywatny festiwal Jurka Owsiaka! To jest festiwal nas – setek tysięcy Polaków w różnym wieku, a także dziesiątek tysięcy gości z całego świata, którzy podziwiają polską organizację, oraz jego muzyczną, a przede wszystkim edukacyjną stronę.

Niech słowa podziękowania za tę decyzję pozwolą nam spokojnie i bardzo profesjonalnie przygotowywać się otwarcia jubileuszowej edycji Festiwalu już za 44 dni.

Dziękujemy bardzo mocno wszystkim Rodakom, którzy tak pięknie i spontanicznie, a przede wszystkim – natychmiast odpowiedzieli na nasz apel i ruszyli pomóc fanom muzyki w dotarciu do Kostrzyna nad Odrą. Pozostańmy w tej atmosferze! Nasz Bank Podróży nadal będzie otwarty i nadal z przyjemnością powita każdego, kto zechce bezpiecznie przywieść fanów Pol’and’Rock Festival do Kostrzyna nad Odrą.

Przypominamy – festiwal jest bezpłatny, a jego hasła to „Miłość! Przyjaźń! Muzyka! Stop przemocy! Stop narkotykom!”.

Jurek apeluje do festiwalowiczów:

„Moi drodzy, z naszej strony bardzo, bardzo gorący apel – nie dajmy powodu do jakichkolwiek narzekań na stan pociągów, którymi będziecie przyjeżdżali na Festiwal. Reagujcie na każdy, nawet najmniejszy akt wandalizmu. W zeszłym roku nie dostaliśmy żadnej informacji na temat zniszczeń, ale niech nie zwalnia nas to z wzajemnej dyscypliny i przestrzegania wszystkich przepisów. Wiecie o czym myślę.”

Transportowe wsparcie marszałków

Elżbieta Anna Polak – marszałek województwa lubuskiego zaapelowała do marszałków innych województw, żeby pomogli wszystkim uczestnikom w dotarciu na 25. Pol’and’Rock Festival.

Marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz podjął decyzję o uruchomieniu dodatkowych pociągów. Będą to:

pociągi relacji Koszalin – Kostrzyn,
powrotny Kostrzyn – Kołobrzeg,
dodatkowo cztery pary pociągów na stałej trasie Szczecin Główny – Kostrzyn zostaną wzmocnione
w dniach festiwalu uruchomione będą dwie pary dodatkowych pociągów na trasie Szczecin Gł. – Kostrzyn – Szczecin Gł.

Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk zadeklarował, że pociągi pojadą też z Pomorza. „Specjalne pociągi to też podziękowanie dla tysięcy wolontariuszy, którzy co roku aktywnie działają w ramach WOŚP”.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button