LEKKOATLETYKA

Pojedynek najlepszych tyczkarzy świata na Memoriale Janusza Kusocińskiego w Chorzowie

65. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego

Pojedynek mistrzów skoku o tyczce będzie atrakcją dla kibiców, którzy 16 czerwca 2019 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie pojawią się na 65. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego.

O prymat powalczą m.in. halowy mistrz Europy Paweł Wojciechowski oraz znakomity Amerykanin, medalista olimpijski i mistrzostw świata Sam Kendricks.

Lista tyczkarzy, którzy przyjadą do Chorzowa prezentuje się imponująco. Na skoczni pojawi się aż trzech zawodników legitymujących się rekordem życiowym na poziomie 6 metrów. O klasie wszystkich, którzy wystartują w tej rywalizacji świadczy fakt, że zdobyli oni blisko 20 medali wielkich międzynarodowych imprez.  Jednym z bohaterów będzie brązowy medalista olimpijski, dwukrotny halowy wicemistrz świata oraz triumfator globalnego czempionatu z 2017 roku Amerykanin Sam Kendricks.

– Rywalizacja z Samem Kendricksem zawsze jest emocjonująca. To świetny zawodnik, skoczył w karierze 6 metrów, a to miara elitarności w naszej konkurencji. Razem z Piotrkiem Liskiem z pewnością będziemy chcieli sprawić kibicom satysfakcję i skakać jak najwyżej. Nasz pojedynek z Samem zapowiada się pasjonująco. – przekonuje Paweł Wojciechowski, halowy mistrz Europy z Glasgow (2019), który obecnie przygotowuje się do sezonu w słonecznej Katalonii.

Obok polskiego triumfatora rozegranego w Szkocji czempionatu na rozbiegu Stadionu Śląskiego pojawi się także jego kolega z reprezentacji Piotr Lisek – halowy wicemistrz Europy z tego roku. Podobnie jak Kendricks legitymuje się on rekordem życiowym na poziomie 6.00 metrów. Trzecim zawodnikiem, który wystąpi w Chorzowie i może pochwalić się pokonaniem tej wysokości  będzie Rosjanin Timur Morgunow, sensacyjny wicemistrz Europy z Berlina (2018).

65. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego odbędzie się 16 czerwca 2019 roku na Stadionie Śląskim. Początek zmagań o godzinie 14:30.
(PZLA)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button