POLSKA

Pogoda w Polsce. Deszczowa końcówka sierpnia

Prognoza pogody

Niedziela będzie ostatnim pogodnym i ciepłym dniem z temperaturą powietrza osiągającą 27°C na południowym zachodzie kraju.

Po południu przewiduje się, od zachodu, wzrost zachmurzenia do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz. W burzach może spaść do 20 mm opadu, a porywy południowo-wschodniego wiatru osiągać mogą 80 km/h.

Na początku tygodnia (poniedziałek i wtorek) na południu i w centrum kraju zachmurzenie będzie całkowite i duże z opadami deszczu oraz z lokalnymi burzami. Opady chwilami mogą być intensywne. Z kolei na północy kraju będzie słonecznie i tam bez opadów. W całym kraju chłodniej, temperatura maksymalna wyniesie od 17°C do 22°C. Przejściowo wzrośnie także prędkość i porywistość północno-wschodniego wiatru.

W kolejnych dniach tygodnia będzie zmienne zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu, a w sobotę ponownie z burzami na południowym zachodzie. Temperatura powietrza wyniesie od 15°C do 20°C. Niższe temperatury powietrza są prognozowane także na godziny nocne; w nocy z wtorku na środę temperatura na przeważającym obszarze kraju spadnie poniżej 10°C, a na Suwalszczyźnie chwilami będzie około 5°C.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź również
Close
Back to top button