POLSKA

Podsumowanie świąt. Na polskich drogach zginęło 36 osób, prawie tysiąc było „pod wpływem”

„Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie”

W okresie prowadzonych działań „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie” tj. od minionego piątku, 21.12.br., do środy 26.12.br., policja odnotowała 443 wypadki drogowe, w których śmierć poniosło 36 osób, a 541 zostało rannych.

Zatrzymano 990 nietrzeźwych kierujących.

W stosunku do 2017 roku wypadków było mniej o 115, osób zabitych o 19, a rannych o 141.

Dwa lata temu w okresie 24-26 grudnia było 183 wypadków, zginęło 30 osób, rannych było 229. Pod wpływem alkoholu policja zatrzymała 664 osób.

Dla policjantów w całej Polsce Boże Narodzenie to czas intensywnej pracy. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących, byli obecni na drogach w całym kraju, szczególnie na drogach wyjazdowych i wjazdowych do większych miast. Kontrolowali między innymi prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, ich stan trzeźwości, stan techniczny samochodów oraz sposób przewożenia pasażerów.

Jak widać z roku na rok stan bezpieczeństwa ulega systematycznej poprawie. Ogromnie cieszy to, że w tym roku w okresie świątecznym zginęło na drogach zdecydowanie mniej osób niż w latach ubiegłych, jednak i teraz nie udało się uniknąć tragedii.

Niestety prędkość, brawura oraz brak wyobraźni części kierowców spowodowały, że nie wszyscy dotarli bezpiecznie do celu. Te odnotowane wypadki drogowe to tragedie dla osób poszkodowanych i ich rodzin, ale też dla samych sprawców, którzy muszą żyć ze świadomością wyrządzonej krzywdy. A wystarczyło tylko… wolniej jechać, skupić swoją uwagę na drodze, stosować się do znaków i sygnałów drogowych.

Dlatego policja apeluje, abyśmy w każdy dzień, zarówno świąteczny, jak i ten „zwyczajny” korzystali z drogi, w taki sposób, żeby nikomu nie wyrządzić krzywdy.
(KGP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button