Pociągi międzynarodowe wracają na tory. Nowe połączenie do Berlina

Pociągi przez południową granicę

W związku z otwarciem granic dla połączeń kolejowych, PKP Intercity wznawia kursowanie pociągów międzynarodowych od 22 czerwca.

Składy przewoźnika będą sukcesywnie uruchamiane w relacjach do Niemiec, Czech, Austrii, Węgier i Słowacji. Przewoźnik jest w stałym kontakcie z kolejowymi partnerami zagranicznymi. Priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa w pociągach PKP Intercity kursujących po kraju, jak i za granicą.

Nowe połączenie do Berlina

PKP Intercity ma przygotowany plan sukcesywnego przywracania relacji międzynarodowych. Pierwsze pociągi w kierunku Berlina zaczną kursować 22 czerwca. Tego dnia wyruszy do stolicy Niemiec nowe, codzienne połączenie – EIC Wisła z Warszawy Wschodniej. Skład wyjedzie ze stacji początkowej o godz. 6:29, dotrze do stacji docelowej Berlin Hauptbahnhof o godz. 12:16. Pociąg w kierunku Polski odjedzie z głównego dworca o godz. 15:43, docierając do Warszawy w godzinach wieczornych (21:21 na stacji Warszawa Wschodnia). Do stolicy Niemiec dojedziemy również z Warszawy składem EIC Sprewa. Natomiast 25 czerwca z Warszawy do Berlina wyjedzie pociąg EIC Odra, a 26 czerwca z Berlina do Gdyni pojedzie IC Gedania.

Pociągi przez południową granicę

Pociągi międzynarodowe w kierunku Czech, Austrii, Węgier i Słowacji będą uruchamiane sukcesywnie w drugiej połowie miesiąca. Od 22 czerwca wyruszą składy z Warszawy do Wiednia (EIC Polonia i EIC Sobieski). Tego samego dnia zacznie kursować skład IC Silesia ze stolicy do Ostrawy oraz IC Cracovia z Pragi do Krakowa. Ponadto z Wiednia do Katowic będzie można podróżować pociągiem IC Moravia, a z Grazu do Przemyśla pociągiem IC Porta Moravica. Połączenie Ostrawy z Przemyślem zapewni TLK Galicja.

Od dzisiaj sukcesywnie jest udostępniana sprzedaż biletów na pociągi międzynarodowe. Na te połączenia obowiązują limitowane oferty promocyjne już od 9,90 euro.

Więcej pociągów sezonowych w kraju

PKP Intercity uruchamia część pociągów zestawionych z czeskich i słowackich wagonów. Włączane są one do składów pociągów kursujących w Polsce. W związku z otwarciem granic, zostanie uzupełnione oferta połączeń krajowych o pociągi sezonowe, takie jak m.in. TLK Pirat i TLK Bursztyn do Kołobrzegu, TLK Wolin do Świnoujścia, TLK Wydmy do Łeby i na Hel czy TLK Rozewie z Żyliny do Gdyni i z Jeleniej Góry na Hel, a więc łączące południową Polskę z wybrzeżem.

Bezpieczeństwo priorytetem

Przewoźnik przypomina pasażerom o konieczności stosowania się do ogólnie obowiązujących zasad ostrożności obejmujących m.in. zasłanianie ust i nosa w pociągu, podczas trwania całej podróży, a także częste mycie rąk. Przestrzeganie ich jest istotne dla zdrowia i bezpieczeństwa własnego oraz współpodróżnych. Ponadto należy pamiętać o obowiązkowej rezerwacji miejsc w pociągach międzynarodowych na ich krajowych odcinkach.

Wszystkie składy są regularnie dezynfekowane i czyszczone. Na warszawskiej Olszynce Grochowskiej, stacji postojowej, z której wyprawianych jest najwięcej pociągów przewoźnika, dezynfekowane są wszystkie kluczowe miejsca i elementy wyposażenia wagonów, z którymi podróżny ma bezpośredni kontakt, m.in. klamki, poręcze, uchwyty, przyciski sterowania drzwiami, czy toalety.

Exit mobile version