POLSKAŚWIAT

PiS boi się swoich niezaszczepionych wyborców. Nie wprowadza dla nich żadnych obostrzeń. Jak to robi Europa?

Pandemia w Europie

Obecna władza, tj. PiS tak boi się swoich wyborców, tych niezaszczepionych przeciw Covid-10, że na razie nie zamierza nic robić w sprawie obostrzeń dla tej części społeczeństwa.

Jak pokazuje mapa Polski najwięcej zarażeń dochodzi w powiatach, które są „przychylne wyborczo” tej partii.

W Polsce w pełni zaszczepione są tylko 19 818 102 osoby. Z ostatniej doby mamy 6274 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem.

Jak zawsze dla PiS ważniejsze jest dawanie „swoim” olbrzymich pieniędzy, walka ze światem, itd., niż życie swoich obywateli.

Tak to wygląda w Europie:

 • Austria – na stokach narciarskich obowiązują certyfikaty covidowe oraz obowiązkowe maseczki medyczne FFP2.
 • Dania – zniesiono restrykcje z powodu zaszczepienia już 73 proc. osób.
 • Francja – by wejść, np. do barów, restauracji, ogrodów zoologicznych, hal sportowych, kina należy okazać certyfikat szczepienia przeciwko COVID-19 lub negatywny wynik testu.
 • Litwa – wprowadziła obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych.
 • Słowacja – 10 z 79 słowackich powiatów jest w czarnej strefie. Są to także regiony, które leżą przy granicy z Polską, tj. Świdnik, Bardiejów, Lubowla, Twardoszyn i Czadca.
  Od 25 października będą tam zamknięte wszystkie restauracje. Sprzedaż odbywać się będzie tylko na wynos. Hotele, schroniska, siłownie i kluby fitness też zostaną zamknięte.
  Wszyscy muszą chodzić w maseczkach.
  Osoby niezaszczepione będą miały zakaz uczestniczenia w imprezach masowych, z korzystania z kolejek linowych czy urządzeń sportowych na świeżym powietrzu.
 • Szkocja – certyfikaty covidowe są potrzebne wejścia, np. do nocnych klubów.
 • Włochy – wejście na teren zakładu pracy tylko z paszportem covidowym. Za brak tzw. Green Pass (szczepienia, ozdrowieńcy lub test z ostatnich 48 godzin) grozi kara pracownikowi od 600 do 1500 euro, a pracodawcy od 400 do 1000 euro. We Włoszech jest niezaszczepionych 3,8 mln mieszkańców.
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button