INNE

Pingpongowy PGE Narodowy II już w sobotę

Mecze gwiazd (Samsonow, Schlager, Persson, Błaszczyk)

Już w najbliższą sobotę, 1 września, w godzinach od 10:00 do 19:30, na PGE Narodowy odbędzie się ogólnopolskie święto tenisa stołowego – Pingpongowy PGE Narodowy II.

Na płycie stadionu stanie 100 stołów, na których rozegrane zostaną Turniej Dzieci i Młodzieży, Turniej OPEN oraz Turniej Dziennikarzy. Przewidziano wiele atrakcji towarzyszących, w tym mecze gwiazd europejskiego tenisa stołowego. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

„Impreza Pingpongowy PGE Narodowy ma na celu propagowanie i upowszechnianie tenisa stołowego wśród dzieci i młodzieży jako dyscypliny sprawiającej grającym wiele frajdy. Celebrując stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę, zdecydowaliśmy się zorganizować wydarzenie z jeszcze większym rozmachem, niż zeszłoroczną, pierwszą edycję imprezy.”- powiedział Dariusz Szumacher, Prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Rywalizacja sportowa

O godzinie 11:00 rozpocznie się Turniej Dzieci i Młodzieży. Dziewczynki i chłopcy rywalizować będą w kategoriach żaczka i żaka (urodzeni w 2008 roku lub później), młodziczka i młodzika (urodzeni w 2006 roku lub później) oraz kadetki i kadeta (urodzeni w 2004 roku lub później). Turniej przygotowany jest nie tylko dla dziewcząt i chłopców grających na co dzień w klubach tenisa stołowego, ale dla wszystkich, którzy chcą tylko spróbować swoich sił w pingpongowej rywalizacji.

O godzinie 14:00 rozpocznie się Turniej OPEN, w którym udział wziąć mogą wszyscy chętni, niezależnie od wieku i płci. Osoby nieposiadające swoich rakietek, będą mogły wypożyczyć je na miejscu. Pula nagród pieniężnych dla zwycięzców wynosi 4.000 złotych.

Zapisy do turniejów prowadzone będą w Biurze Zawodów zlokalizowanym przy wejściu na PGE Narodowy od strony bramy numer 2. Zawodnicy Turnieju Dzieci i Młodzieży mogą rejestrować się w godzinach 9:00 – 10:30, rejestracja do Turnieju OPEN trwa od 10:00 do 13:00.

Regulamin turniejów dostępny jest na stronie: www.pzts.pl/pingpongowy-pge-narodowy

Turniej gwiazd tenisa stołowego

O godzinie 11.30 rozpocznie się Turniej Pingpongowych Gwiazd. W towarzyskich spotkaniach zmierzą się europejskie sławy: Lucjan Błaszczyk, Władimir Samsonow, Werner Schlager i Jörgen Persson. Dla wszystkich miłośników i pasjonatów tenisa stołowego, będzie to niespotykana okazja, do podziwiania talentu mistrzów.

Po zakończeniu turnieju, Lucjan Błaszczyk oficjalnie zakończy swoją wieloletnią karierę zawodniczą.

„Już nie mogę się doczekać widoku 100 stołów na płycie naszego, najpiękniejszego stadionu. Będzie to dla mnie wyjątkowy dzień, który wywoła wspomnienia i zapewne nostalgiczny nastrój. Dominować będzie jednak radość, bo w wydarzeniu weźmie udział dużo osób, które uczestniczyły w mojej karierze. Jestem niezwykle szczęśliwy, że zaproszenie przyjęli moi przyjaciele – wielkie gwiazdy tenisa stołowego: Władimir Samsonow, Werner Schlager oraz Jörgen Persson. Chyba nie można sobie wyobrazić lepszego zakończenia kariery – w doborowym gronie, na pięknym obiekcie, z piękną oprawą. Oczywiście nie skończę swojej przygody z tenisem stołowym – będę realizował się na polu trenerskim.” – powiedział Lucjan Błaszczyk, który w swojej karierze wywalczył 34 tytuły Mistrza Polski, zdobył 12 medali mistrzostw Europy, a także czterokrotnie reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich.

Transmisję z wydarzenia będzie można obejrzeć na antenie TVP Sport HD.

Ramowy Scenariusz Pingpongowy PGE Narodowy II

9:00 – Otwarcie Biura Zawodów

10:00 – Otwarcie płyty PGE Narodowego dla uczestników i gości

10:00 – 11.30 Pingpongowy Ekspert – I tura wyzwań

10:45 – Wspólne zdjęcie uczestników i gwiazd

11:00 – Uroczyste otwarcie imprezy

11:00 – 15.30 Turniej Dzieci i Młodzieży

11:30 – Mecze gwiazd (Samsonow, Schlager, Persson, Błaszczyk)

12:00 – Turniej Dziennikarzy

Około 13.30 Lucjan Błaszczyk Show oraz mecze pokazowe LOTTO Superligi Tenisa Stołowego

16:00 – Wręczenie nagród dla triumfatorów w Turniej Dzieci i Młodzieży

14:00 – 16:30 Pingpongowy Ekspert – II tura wyzwań

14:00 – 18:30 Turniej w kategorii OPEN

17:00 – Wręczenie medali dla Pingpongowych Ekspertów

19:00 – Wręczenie nagród dla triumfatorów turnieju open

19:30 – Zamknięcie imprezy
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button