PIŁKA NOŻNAREPREZENTACJA

Piłka nożna. Znamy nowych selekcjonerów reprezentacji Polski do lat 16 i 19

PZPN

Marcin Brosz został selekcjonerem reprezentacji Polski do lat 19.

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że nowym trenerem reprezentacji Polski U-19 mianowany został Marcin Brosz.

Szkoleniowiec rozpocznie pracę z kadrą U-18 (rocznik 2004), by po etapie selekcyjnym przygotować ją do kwalifikacji do turnieju finałowego mistrzostw Europy U-19, które rozpoczną się jesienią 2022 roku.

Urodzony 11 kwietnia 1973 roku Marcin Brosz jako piłkarz występował w Górniku Knurów, Concordii Knurów, Szombierkach Bytom, Górniku Zabrze, GKS Bełchatów, KS Myszków, Koszarawie Żywiec i Polonii Bytom. Na poziomie ekstraklasy rozegrał 46 spotkań.

Karierę trenerską rozpoczął w Polonii Bytom, z którą awansował do ówczesnej drugiej ligi. W kolejnych latach prowadził Koszarawę Żywiec i Podbeskidzie Bielsko-Biała, a po raz pierwszy na ławce trenerskiej w ekstraklasie pojawił się jako szkoleniowiec Odry Wodzisław Śląski. W latach 2010-2014 prowadził Piast Gliwice, z którym awansował do ekstraklasy. Kolejnym przystankiem w jego karierze była Korona Kielce, a w 2016 roku przejął stery w Górniku Zabrze. Był to kolejny klub, z którym zaliczył awans na najwyższy szczebel rozgrywkowy, a ponadto zdołał zakwalifikować się do europejskich pucharów. Zasłynął również z wprowadzania wielu młodych zawodników na poziom piłki profesjonalnej. 27 maja 2021 roku odszedł z Górnika.

Marcin Włodarski trenerem reprezentacji Polski U-16 (fot. PZPN)

Marcin Włodarski trenerem reprezentacji Polski U-16

Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że nowym trenerem reprezentacji Polski U-16 (rocznik 2006) został Marcin Włodarski, który od listopada 2021 roku pełnił obowiązki pierwszego szkoleniowca tej drużyny.

Marcin Włodarski urodził się 6 września 1982 roku. Trener UEFA A Elite Youth. Dotychczas był zatrudniony w PZPN jako skaut makroregionalny. Współpracuje z młodzieżowymi reprezentacjami narodowymi. Wcześniej przez cztery lata był trenerem koordynatorem w AMO Rzeszów. Związany także z Karpatami Krosno i OSSM Krosno. Współautor „Programu szkolenia PZPN w oparciu o program AMO”. Członek grupy roboczej ds. programu szkolenia PZPN, której celem jest wypracowanie działań na rzecz poprawy jakości szkolenia w klubach poprzez ujednolicenie i systematyzację szkolenia w Polsce.

W listopadzie 2021 roku Marcin Włodarski został p.o. trenera reprezentacji Polski U-16. Drużyna pod jego wodzą wygrała dwa mecze towarzyskie ze Słowenią – 4:1 i 3:1. Na przełomie lutego i marca kadra U-16 wystąpi w turnieju UEFA Development w Izraelu.
(PZPN)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button