FESTIWALEKONCERTY

Pełny program Tauron Nowa Muzyka Katowice 2021

16. edycja TNMK

Do programu dołączają:

· Belmondawg
· Szczyl
· ISAbella
· JASSS
· Sid Le Rock
· Chino
· A_GIM live pres. This is the Zodiac Speaking
· Mr. Lex

Już za dwa tygodnie powraca Tauron Nowa Muzyka Katowice! Między 29 lipca a 1 sierpnia w Katowicach wystąpią intrygujący artyści z Polski, Europy, Azji i obu Ameryk. Dziś do programu festiwalu dołącza osiem kolejnych nazwisk, zamykając tegoroczny lineup. Znamy już podział wykonawców na sceny, a do sprzedaży trafiły bilety jednodniowe.

Katowicki festiwal słynie z różnorodności i program 16. edycji imprezy podtrzymuje ten kurs. Jazz, eksperymentalna elektronika, techno, house, rap i electropop to tylko niektóre z gatunków muzycznych obecnych na festiwalu. Zaproszeni artyści łączą niecodzienne, czasem awangardowe pomysły, z umiejętnością dotarcia do wielotysięcznej publiczności.

Nowi artyści

Do programu wydarzenia dołączają trudny do zaszufladkowania raper Belmondawg, znany wcześniej ze składu Mobbyn, a także inny gdyński raper – Szczyl, którego nagrania osiągają milionowe wyświetlenia. Pochodząca z Kolumbii didżejka ISAbella reprezentuje świeży, latynoski powiew w muzyce electro i mocno podkreśla związki ze społecznością LGBT. Hiszpanka JASSS łączy zamiłowanie do tanecznego industrialu z eksperymentalnym zacięciem. Solidne techno zapewnią tacy goście, jak katowicki producent Chino, kanadyjski didżej i producent Sid Le Rock (Pan/Tone), a także A_GIM, który zaprezentuje na festiwalu liveact oparty o ścieżkę dźwiękową do gry video This is the Zodiac Speaking. Program dopełnia polski didżej i dziennikarz muzyczny Mr Lex.

W trakcie trwania festiwalu fascynujące dźwięki wypełnią trzy sceny w Strefie Kultury, a także JAZBAR Muchowiec i Sztauwajery w Dolinie Trzech Stawów. W Strefie Kultury staną Main stage oraz Club stage. Koncert otwarcia festiwalu odbędzie się w JAZBAR Muchowiec.

W piątek 30 lipca na głównej scenie usłyszmy Floating Points – wybitnego twórcę ambitnej elektroniki, Acid Arab – multikulturowy zespół z Paryża oraz EABS – młode gwiazdy nowej fali polskiego jazzu. W sobotę 31 lipca na Main stage wystąpią GusGus – gwiazdy electropop, Błoto – intrygujący zespół jazzowy z gościnnym udziałem wokalisty Anthony’ego Millsa aka Toni Sauna oraz Folk Solution – Artyści Baletu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

Club stage zdominują dźwięki tanecznej elektroniki i muzyki klubowej. W piątek 30 lipca usłyszymy brzmienia ze styku techno i house, które zaprezentują tacy didżeje, jak Gerd Janson, DJ Tennis, Jennifer Cardini, Sid Le Rock oraz Mr Lex. Sobota 31 lipca to mroczniejsze techno, industrial i electro. Pojawią się tacy artyści, jak Afrodeutsche, Chino, ISAbella, JASSS oraz A_GIM, który wystąpi z liveactem This is the Zodiac Speaking.

W Strefie Kultury stanie również … stage, która będzie dedykowana muzyce hiphop i rap. Wystąpi tam śmietanka polskiej sceny – Włodi/1988, Syny, Kukon & Julia Mikuła, Zdechły Osa, Belmondawg, ŻYTO/NOON, Szczyl, Lowpass oraz Święty Bass, a także amerykański raper i multiinstrumentalista Kassa Overall.

Niestety na tegorocznym festiwalu, jak podaje jego agent ze względu na restrykcje związane z Covid-19, nie pojawi się wcześniej zapowiadany Andy Stott, który wystąpi na Tauron Nowa Muzyka Katowice za rok.

Wszyscy zaproszeni artyści pojawią się w sercu Górnego Śląska, fascynującego regionu łączącego wiele zabytków ery industrialnej z przepięknymi terenami zielonymi. Tauron Nowa Muzyka Katowice to jeden z najbardziej cenionych festiwali muzycznych w Europie, a jego status potwierdza fascynujący program artystyczny i niebanalna lokalizacja.

Bilety jednodniowe i pozostałe

Do sprzedaży trafiają właśnie bilety jednodniowe w cenie 140 zł. Wciąż za dwudniowy karnet na tegoroczną edycję Tauron Nowa Muzyka Katowice fani zapłacą jedynie 199 zł. Osoby, które posiadają już karnety lub zakupią wejściówki na przyszłoroczny festiwal, za dwudniowy karnet na tegoroczną edycję festiwalu zapłacą jeszcze mniej, bo 149 zł.

Odrębny bilet w cenie 40 zł należy nabyć na koncert otwarcia, którego gwiazdą będzie brazylijski muzyk jazzowy Domenico Lancellotti. Towarzyszyć mu będą Piotr Zabrodzki, Macio Moretti i Wojtek Traczyk. Po koncercie otwarcia set didżejski zaprezentuje DJ Hura.

Tauron Nowa Muzyka Katowice
29.07 – 01.08.2021

● Floating Points ● GusGus live ● Red Axes live ●
● ACID ARAB ● DJ Tennis ● Gerd Janson ●
● Kassa Overall ● Jennifer Cardini ● Afrodeutsche ● EABS ● Błoto & Toni Sauna ●
● Folk Solution – Artyści Baletu Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny● ● Włodi/1988 ● Syny ● Kukon & Julia Mikuła ● Zdechły Osa ● Belmondawg ● Żyto/Noon ● Szczyl ● Domenico Lancellotti ● ISAbella ● JASSS ● Sid Le Rock ●
● Chino ● A_GIM live pres This is the Zodiac Speaking ●
● Lowpass ● Święty Bass ● Magneto ● JAVVA ● Mr. Lex ● DJ Hura ●

WIĘCEJ INFORMACJI O ARTYSTACH TEGOROCZNEJ EDYCJI FESTIWALU:

Belmondawg

Raper z Gdyni, znany także jako Belmondo i Młody G. Debiutował w 2012 pod pseudonimem Bojkot, ale prawdziwą popularność zdobył jako Belmondo we współpracy z Kazem Bałagane. Wyjątkowe gry słowne, nawiązania do popkultury i specyficzne poczucie humoru składają się na jego unikalny styl rapowania. Belmondawg to współtwórca zespołu Mobbyn, który współtworzył z Oyche Donizem (2016-2018) oraz GSP (2018-2019). Jesienią 2019 roku Belmondawg opuścił Mobbyn i powołał Poppyn, pod którego szyldem ukazał się tegoroczny materiał „H.A.U. (Hustle As Usual)”

Szczyl

Dwudziestoletni reprezentant Gdyni. Rozpoznawalność przyniósł mu utwór “Druga dekada”, który zapewnił mu udział w akcji SBM Starter. Wypuszczane podczas niej debiutanckie single “Banda” i “Toast Toast” świetnie przyjęły się wśród słuchaczy, osiągając milionowe wyświetlenia. Od czasu ich publikacji spekulowano, gdzie artysta wyda swój debiutancki album. Finalnie Szczyl postawił na Sony Music Entertainment Poland, fundując fanom jeden z ciekawszych transferów na rapowej scenie ostatnich lat. W czerwcu ogłosił, że jego nadchodzący krążek będzie nosić tytuł „Polska Floryda”.

ISAbella

Urodziła się w kolumbijskim Cali. Dorastała z bogatą kolekcją winyli ojca, ale miłość do miksowania odkryła dopiero po przeprowadzce do Barcelony. W ciągu ostatnich 8 lat działalności jako DJ-ka zagwarantowała sobie pozycję na scenie po założeniu dwóch najciekawszych projektów w tym mieście. Jest współzałożycielką MARICAS, kolektywu i klubu nocnego LGBTQ+ oraz Mistress, czyli wielofunkcyjnej platformy artystycznej, która koncentruje się na wschodzących talentach. Niedawno otworzyła nową wytwórnię płytową MARICAS Records, a jej pierwsza EP-ka Audio Exotica to jej debiut producencki.

JASSS

Silvia Jiménez Alvarez to artystka dźwiękowa, producentka i DJ-ka, która rezyduje w Berlinie, ale urodziła się i wychowała w Asturii w północnej Hiszpanii. Przygodę z muzyką rozpoczęła na początku XXI wieku, ale pierwsze industrialne produkcje ukazały się w 2016 roku, m.in. nakładem prestiżowej wytwórni Mannequin. W 2017 opublikowała debiutancki album „Weightless”. Eksperymentalne zacięcie przyniosło jej zaproszenia do berlińskiego Berghain, amsterdamskiego De School i Bassiani w Tblisi. W 2020 roku opublikowała „Whities 027”, zapierającą dech w piersiach, apokaliptyczną płytę dla wpływowej brytyjskiej wytwórni Whities.

Sid Le Rock

Jeden z pseudonimów kanadyjskiego artysty Sidneya S. Thompsona, znanego także jako Pan/Tone. Opublikował osiem albumów studyjnych oraz kilkadziesiąt singli i EP. Jego brzmienie ciężko zaszufladkować, ale porusza się w nieokiełznanej przestrzeni między synthpopem, electro i elektroniką, połączonym z ekspresją emocji poprzez unikalny wokal. Wydawał dla takich wytwórni, jak Beachcoma, My Favourite Robot, Kompakt, Shitkatapult, Mute Records i wiele innych. W 2019 roku opublikował swój ostatni jak dotąd album „Scenic Route”.

Chino

Producent i performer muzyczny, grafik. Miłośnik gór. Dorastając w szarości Katowic lat 90-tych szybko uległ magnetyzmowi klasycznego electro i industrialu. Miłośnik syntezy analogowej i spontanicznych, energetycznych występów na żywo. Jego szorstkie i surowe, ale bezpośrednie i szczere wydawnictwa ukazały się w Recognition, S1 Warsaw, Holger, Altered States Tapes i Shtum. Współtworzy kolektyw Radar, odpowiadając za wizualny charakter projektu, zgodnie ze swoją filozofią pracy na styku muzyki i sztuki.

A_GIM live pres. This is the Zodiac Speaking

Weteran polskiej sceny alternatywnej. Współtwórca grup Őszibarack i Nervy, solowo realizuje melancholijne, elektroniczne nagrania utrzymane w stylistyce niemieckiej wytwórni Kompakt. Na stałe rezyduje we Wrocławiu. Wraz z sekcją dętą występował m.in. w berlińskim Berghain. Remiksował i produkował nagrania Brodki, Noviki, Hey, Baascha oraz grupy Husky, współtworzył także skład orkiestry Męskiego Grania. Pod szyldem A_GIM opublikował EPkę „Votulia” i singiel „Dual”. Na festiwalu zaprezentuje materiał pochodzący z soundtracku do gry „This is the Zodiac Speaking”, który w wersji cyfrowej i na winylu ukazał się w 2020 roku.

Mr. Lex

Didżej i dziennikarz muzyczny. Od kilkunastu lat aktywny na polskiej scenie klubowej. Solo i w duecie z Noviką odwiedził większość znaczących klubów w Polsce i zagrał na najważniejszych krajowych festiwalach. Jako dziennikarz muzyczny tworzył szereg cenionych audycji radiowych.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button