MUZYKAPOZOSTAŁE

Andrzej Pawłowski w „The Voice Senior”. Jego piosenkę „Mro Iło” do filmu „Bandyta” śpiewała Kayah [WIDEO]

Druga edycja „The Voice Senior”

Jest m.in. autorem tekstu piosenki „Mro Iło” z fenomenalnej ścieżki dźwiękowej do filmu „Bandyta”.

Widzowie poznali go, dzięki występowi w 10. edycji „The Voice of Poland”.

Polskie media rozpisywały się o jego występie w 10. edycji muzycznego talent-show, kiedy jako widz wszedł na scenę i zaśpiewał piosenkę „Nie płacz kiedy odjadę”. Występ pana Andrzeja zachwycił trenerów, prowadzących, widzów i internautów. W najbliższą sobotę 60-letni uczestnik spróbuje swoich sił w drugiej edycji „The Voice Senior”.

Już teraz możecie zobaczyć fragment dzisiejszego występu pana Andrzeja oraz przypomnienie pokazu jego wokalnych umiejętności sprzed roku.


Co ciekawe, uczestnik drugiej edycji „The Voice Senior” ma na koncie wiele muzycznych sukcesów. Kiedy w latach 80. wrócił z Niemiec, gdzie kupił mikser i mikrofon, zaczął nagrywać amatorsko kasety magnetofonowe, które później sprzedawał na Stadionie Dziesięciolecia. Twórczość pana Andrzeja cieszyła się tak dużą popularnością, że zainteresowała się nim wytwórnia muzyczna, z którą podpisała kontrakt i wydał aż 14 albumów z romską muzyką. W 1997 roku spotkał na swojej artystycznej drodze kompozytora Michała Lorenca, który tworzył muzykę do głośnego filmu „Bandyta” w reżyserii Macieja Dejczera. Pan Andrzej napisał tekst do utworu „Mro Iło”, który wykonały Kayah, Katarzyna Jamróz i córka pana Andrzeja Daria Pawłowska. Utwór znalazł się na płycie, która zyskała status podwójnej platynowej płyty.

Obecnie Andrzej mieszka z rodziną na warszawskiej Pradze i często zasiada na widowni różnych programów telewizyjnych. Cały występ pana Andrzeja Pawłowskiego w „The Voice Senior” będzie można obejrzeć już dziś o 20:00 w TVP2.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button