KRAKÓW

Park rozrywki w Zatorze. Pracownicy zobowiązują się do… wiary w Boga i codziennej modlitwy

"Deklaracja wiary" w parku rozrywki w Zatorze

Właściciele parku rozrywki w Zatorze* wydali broszurę dla pracowników, w której jest miejsce na podpis pod zobowiązaniem do wiary w Boga i codziennej modlitwy.

Niewiarogodne, że w XXI wieku w „cywilizowanym” i świeckim państwie jakim jest Polska coś takiego ma jeszcze miejsce!

W „Przewodniku Pracownika” czytamy:

„Wierzę w siebie. Wierzę w tych, którzy ze mną pracują. Wierzę w mojego pracodawcę. Wierzę w moich przyjaciół. Wierzę w moją rodzinę.

Wierzę, że Bóg udzieli mi wszystkiego czego potrzebuję, aby odnieść sukces, jeśli postaram się najlepiej, jak umiem, zasłużyć na to wierną i uczciwą służbą.
Wierzę w modlitwę i nigdy nie zamknę oczu do snu, nie pomodliwszy się o boskie przewodnictwo, ażebym był cierpliwy wobec ludzi i tolerancyjny dla tych, którzy nie wierzą tak jak ja. (…)
Na koniec przebaczę tym, którzy mnie obrażają, ponieważ rozumiem, że czasem zdarzy mi się obrazić innych i będę potrzebował ich przebaczenia.”

Broszurę tę otrzymuje każda nowo zatrudniona osoba. Jest ona przydatna dla pracowników, którzy mogą w niej przeczytać o tej firmie. Kontrowersje wywołuje jednak owa „deklaracja wiary”.

– Cytat z książki pracowniczej pochodzi z książki Napoleona Hilla „Prawo sukcesu”. Każdy może go zinterpretować jak chce. Wydano ją w celu poinformowania naszych pracowników na temat firmy. W nowej wersji książki pracowniczej usuniemy ten cytat – tłumaczą się właściciele parku.

*z oczywistych powodów nie podajemy nazwy parku (nie reklamujemy go w sposób wyraźny – choć prawie każdy ją zna)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button