POLITYKAŚWIAT

Para Prezydencka w USA. Donald Trump – 35 minut potrwa rozmowa z Andrzejem Dudą

Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda z wizytą w Stanach Zjednoczonych

Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli wizytę w USA od spotkania z Polonią w miejscowości New Britain w stanie Connecticut.

W niedzielę Para Prezydencka wzięła udział w mszy w kościele Świętego Krzyża w New Britain, a następnie spotkała się z przedstawicielami Katedry Polskiej w Central Connecticut State University.

Podczas późniejszej uroczystości w Parku Walnut Hill prezydent uhonorował zasłużonych przedstawicieli Polonii.
– Chciałbym, żeby Polonia i Polacy w Stanach Zjednoczonych mówili jednym głosem, jasno wyrażając także swoje oczekiwania co do polityki amerykańskiej wobec Polaków tutaj i wobec Polski. To jest wielkie Wasze zadanie – mówił Andrzej Duda podczas tego spotkania.

New Britain. Spotkanie z Polonią (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP)

W stanie Connecticut mieści się jedno z najbardziej skoncentrowanych geograficznie skupisk polonijnych w Stanach Zjednoczonych. Mieszka tu ok. 300 000 Polaków, w New Britain aż połowę mieszkańców stanowią nasi rodacy.

W kolejnych dniach wizyty w USA Andrzej Duda m.in. weźmie udział w debacie generalnej 74. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, spotka się też z prezydentem USA Donaldem Trumpem.

23 września w nowojorskim hotelu InterContinental New York Barclay prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą.

Rozmowa potrwa maksymalnie 35 minut (ok. godz. 20.25 czasu polskiego). Trump spotka się też z innymi głowami państw, tj. Pakistanu, Nowej Zelandii, Singapuru, Egiptu i Korei.

Amerykański i polski prezydent będą rozmawiać m.in. o zniesienia wiz, czy o zwiększeniu obecności amerykańskich wojsk w Polsce.
(KPRP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button