POLSKA

Palestynkę i Syryjkę zatrzymano w Polsce. Podawały się za Bułgarki. Leciały z Aten

Katowickie lotnisko

Na katowickim lotnisku funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali obywatelkę Syrii i obywatelkę Autonomii Palestyńskiej.

Kobiety posługiwały się bułgarskimi dowodami osobistymi.

Cudzoziemki zostały zatrzymane po przylocie rejsowego samolotu z Aten. Obie legitymowały się bułgarskimi dowodami osobistymi, w których widniały dane osobowe i wizerunki innych osób. W trakcie czynności sprawdzających okazało się, że dokumenty te figurują w bazie SIS i Interpol, jako utracone. Podczas przesłuchania ustalono dane osobowe i obywatelstwa zatrzymanych kobiet. Jedna okazała się być obywatelką Syrii, a druga obywatelką Autonomii Palestyńskiej.

W ramach prowadzonego postępowanie karnego, w związku z popełnionymi przestępstwami, cudzoziemkom przedstawiono zarzuty przekroczenia granicy RP wbrew obowiązującym przepisom przy użyciu podstępu, polegającego na posłużeniu się dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby. Podejrzane przyznały się do popełnienia zarzucanych im czynów oraz złożyły wnioski o dobrowolne poddanie się karze.

Ponadto wszczęte zostały postępowania administracyjne dotyczące wydania decyzji zobowiązującej obywatelkę Syrii i obywatelkę Autonomii Palestyńskiej do powrotu. Skierowany został także wniosek do sądu o umieszczenie zatrzymanych kobiet w ośrodku strzeżonym dla cudzoziemców do czasu zakończenia prowadzonego postępowania.
(slosg)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button