INNE

Otylia Swim Tour w stolicy Małopolski. Spotkanie z Pawłem Fajdkiem

Otylia Swim Tour

Ponad 130 młodych adeptów pływania wzięło udział w zajęciach z cyklu Otylia Swim Tour, które odbyły się w Krakowie.

Przez całą sobotę Otylia Jędrzejczak wraz ze swoim sztabem doskonaliła umiejętności młodych pływaków.

– Dla mnie to bardzo sentymentalna podróż, bo przecież będąc w krakowskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego osiągałam pierwsze międzynarodowe sukcesy. Dziś jest to już zupełnie inny obiekt, ale i tak jest łezka wzruszenia – mówiła Otylia Jędrzejczak.

Otylia Jędrzejczak (fot. Rafał Oleksiewicz)

Sporą atrakcją dla dzieci – oprócz zajęć i spotkania z mistrzynią olimpijską z Aten – był udział w imprezie trzykrotnego mistrza świata w rzucie młotem Pawła Fajdka. Wybitny polski lekkoatleta w sobotę promował swoją książkę „Petarda. Historie z młotem w tle” podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, a wcześniej odwiedził trenujących pod okiem Otylii Jędrzejczak młodych pływaków.

– Bardzo lubię spotkania z dzieciakami, chociaż często jest mały niepokój, bo trudno przewidzieć, o co będą pytać. Cieszę się, że miałem okazję się z nimi spotkać, a poza tym wiadomo, że takiej mistrzyni jak Otylia nie można odmówić – mówił Fajdek.

Krakowska edycja Otylia Swim Tour rozpoczęła się od długiego spotkania dzieci z Jędrzejczak i Fajdkiem. Oboje wybitni sportowcy opowiadali wiele historii, po których dzieciaki pękały ze śmiechu. Tradycyjnie też spotkanie zakończyło się wielominutowym rozdawaniem autografów.

Z dziećmi na obiektach krakowskiej SMS trenowało dwunastu trenerów pracujących z Fundacją Otylii Jędrzejczak, a zajęcia odbywały się zarówno w wodzie, jak i na lądzie.

Otylia Jędrzejczak (fot. Rafał Oleksiewicz)

– Nasz projekt obejmuje kompleksowe zajęcia, bo skupiamy się zarówno na przygotowaniu fizycznym, jak i na ćwiczeniach techniki pływackiej w wodzie. A ponadto dla rodziców mamy także wykłady dietetyka i psychologa sportowego, bo odpowiednia wiedza w tych tematach jest dla życia młodych sportowców niezbędna – dodała Jędrzejczak.

W tym roku Otylia Jędrzejczak wraz ze swoim sztabem przyjedzie jeszcze do Torunia, gdzie Otylia Swim Tour odbędzie się 17 listopada.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button