TRÓJMIASTO

Oszustka przeklejała ceny. Odkurzacz „kupiła” za kilka złotych

Złodziejka cen

Policjanci z Gdańska zatrzymali 26-letnią kobietę, która będąc w sklepie, zmieniła ceny w produktach na tańsze.

Kobieta m.in. na odkurzacz o wartości ponad tysiąca złotych nakleiła cenę papryki o wartości kilku złotych. O całym zdarzeniu policjanci zostali powiadomieni przez ochroniarzy. Teraz za oszustwo grozi jej kara 8 lat pozbawienia wolności.

Do policjantów z Gdańska dotarła informacja od pracowników ochrony jednego ze sklepów o ujęciu kobiety. Policjanci podczas interwencji dowiedzieli się, że kobieta na karton z odkurzaczem o wartości ponad tysiąca złotych nakleiła cenę papryki, a na karton z klockami cenę jabłek i skasowała je na kasie samoobsługowej. Policjanci zatrzymali 26-latkę pod zarzutem oszustwa i sprawdzili auto zaparkowane przed sklepem, którym 26-latka przyjechała na zakupy. Podczas sprawdzenia samochodu policjanci zabezpieczyli karton z blenderem o wartości 300 złotych, na którym widniała naklejka z kodem za zakup jabłek o wartości kilku złotych. Okazało się, że kobieta w ten sam sposób w tym samym sklepie „kupiła” blender kilka dni wcześniej.

Zatrzymana 26-latka została przesłuchana i usłyszała dwa zarzuty oszustwa, niewykluczone, że ich ilość ulegnie zmianie, ponieważ policjanci sprawdzają, czy zatrzymana 26-latka ma na koncie więcej tego rodzaju przestępstw.

Za oszustwo grozi 8 lat pozbawienia wolności.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button