FESTIWALEKONCERTY

Ostróda Reggae Festival 2020. Anthony B – wyrusz z nim w muzyczną podróż

Ostróda Reggae Festival

Owinięty bogatą w kolory afrykańską szatą, z nieodłączną laską w ręku i dreadami majestatycznie owiniętymi wokół głowy, jest ucieleśnieniem duchowej strony muzyki reggae.

Naprawdę nazywa się Keith Blair i jest członkiem ruchu Rastafari, będąc związany z jego odnogą Bobo Ashanti. „Bobo dreadzi”, bo tak się o nich mówi, rozpoznawalni są dzięki długim szatom i turbanom. Mocna afrocentryczna duma i przekaz Rastafari mają odbicie w jego piosenkach.

Anthony B (fot. org.)

Muzyczna podróż Anthony’ego B rozpoczęła się w kościele w Clark’s Town, Trelawney. W tej rolniczej części Jamajki zanurzony był w mistycznych śpiewach Kościoła Odrodzeniowego i Adwentystów Dnia Siódmego, gdzie doskonalił swój głos. W tamtym czasie inspirował się muzyką Otisa Reddinga i Petera Tosha.

W 1992 opuścił rodzinne strony i wyruszył do Kingston, by odcisnąć swój znak na muzyce reggae. Odrzucił popularne wtedy piosenki o broni i dziewczynach, pozostając wiernym tekstom świadomym i zaangażowanym. Rozpoczął współpracę z wokalistą Little Devonem, który przedstawił go szefowi Star Trail Records, wydawcy Garnetta Silka i Evertona Blendera. Współpraca ta zaowocowała wieloma hitowymi nagraniami jak „Repentance time”, „Fire Pon Rome”, „One Thing”, „A De Man”, „Rumour” czy „Raid the Barn”. Póżniej przyszły dobrze przyjętę albumy „Real Revolutionary”, „Universal Struggle”, „7 Seals”, „Black Star” i „Untouchable”. Anthony B założył w 2002 własną wytwórnię Bom Fire Records. Samodzielnie wyprodukował trze albumy – „Street Knowledge”, „That’s Life” i „Life Over Death”. Dodatkowo wypuścił dwa albumy we współpracy z Sizzlą – „Too Strong” i „Three Wise Men”, przy drugim do współpracy zaproszony został Luciano. W 2013 roku wydał „Tribute to Legends”, album zawierający covery utworów takich artystów jak Bob Marley, The Maytals, John Lennon, Ray Charles, Elvis Presley i Ini Kamoze. W 2016 roku ukazał się kolejny album „Tears of Luv”. W ten sposób obchodził 20 lat swojej działalności w branży muzycznej. Na płycie pojawili się Richie Spice, D. Wisdom, Sizzla, Capleton, Jah Clarity i Kandia Kora. Anthony B nadal współpracuje z różnymi producentami z całego świata i wydaje nowe single.

Anthony B (fot. org.)

Koncertuje intensywnie w Europie, Ameryce Południowej, Ameryce Północnej, Australii, Azji i Afryce, grając na wszystkich najważniejszych festiwalach. Regularny gość w Polsce, powraca do Ostródy po 8 latach.

King In My Castle

 

Rub A Dub Party

 

My Yes & My No

 

Mr. Heartless

 

Dubbing Tonight

 

Naah Buy Nuh Friend

 

Time to Have Fun

 

live Rototom, Main Stage 2019

 

Ostróda Reggae Festival, Red Stage, 11-07-2020

Ostróda Reggae Festival

20 edycja, 9-12 lipca 2020, Ostróda

Dotychczas ogłoszeni artyści:

ANTHONY B {JAM}, JULIAN MARLEY & THE UPRISING (JAM), JAMARAM MEETS JAHCOUSTIX (DE), MAX ROMEO & XANA ROMEO (JAM), INNA DE YARD (JAM)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button