MUZYKA

Orville Peck. Zamaskowany kowboj z nowym albumem „Bronco”

Teledyski

Artysta country i autor tekstów Orville Peck wydaje swój drugi album „Bronco”.

Płyta jest podzielona na trzy części, które artysta stopniowo ujawniał od lutego.

„Bronco” to wytrawny gawędziarz inspirowany country rockiem. Orville znów bawi się jeździeckim motywem, ale tym razem eksploruje wolność i uwolnienie od zobowiązań, a towarzyszący mu rumak symbolizuje wszystko, co dzikie i nieokiełznane.

Orville Peck. Zamaskowany kowboj (fot. pras.)

„Bronco” opiera się na poprzednim albumie „Pony” i EP-ce „Show Pony”, które poruszały tematy miłości, straty i samotności, ale rozwija fabułę w odważniejszej, nowszej i cieplejszej trajektorii. „Bronco” zostało napisane, gdy Orville zmagał się z depresją i dokonywał wielu osobistych zmian. Ostatecznie jest to więc album o uzdrowieniu i samoakceptacji.

Orville opowiada: „Tworzenie tego albumu uratowało mi życie i nie mogę się doczekać, aż wszyscy usłyszą go w całości. Nigdy nie czułem takiej dumy. Mam nadzieję, że niektóre z tych tekstów i piosenek pozwolą ludziom poczuć to samo; pozwolić sobie na współczucia dla samego siebie i wrażliwość. Akceptację siebie – dobra, zła i brzydoty. Dzikości i wolności. «Bronco»”.

Znany z wyjątkowych występów na żywo, Orville Peck spędził większość 2021 roku w trasie po Stanach Zjednoczonych i występując na festiwalach, takich jak Lollapalooza i Governor’s Ball. Ponadto wspierał Harry’ego Stylesa na nowojorskiej arenie Madison Square Garden, był twarzą kolekcji Beyoncé Ivy Park Rodeo, wystąpił w kampanii Diora oraz w programie „Miley Cyrus Presents: Stand by You PRIDE” dla stacji NBC Peacock.

Orville nagrał cover utworu „Born This Way” Lady Gagi na jej jubileuszową reedycję albumu o tym samym tytule. Ostatnio jego muzyka pojawiła się również w kluczowej scenie podczas premiery drugiego sezonu serialu HBO „Euforia”. 14 kwietnia wyruszy w trasę, która zahaczy o najgłośniejsze amerykańskie festiwale, takie jak Coachella i Stagecoach.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button