MOTOSPORT

ORLEN Team w Portugalii. Giemza i Tomiczek w czołówce rajdu Baja Portalegre 500

Rajd Baja Portalegre

Wysokie tempo oraz mocno wyeksploatowana i trudna trasa – takie warunki przywitały motocyklistów ORLEN Team na Baja Portalegre 500.

Po pierwszym dniu Maciej Giemza zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji M2, jedno miejsce niżej plasuje się Adam Tomiczek.

Wczesnym piątkowym rankiem rozpoczęła się rywalizacja na trasie Baja Portalegre 500. Na starcie ostatniego tegorocznego startu stawili się motocykliści ORLEN Team – Maciej Giemza i Adam Tomiczek. Pierwszy dzień portugalskiego rajdu upłynął pod znakiem wysokiego tempa, które dyktowali miejscowi zawodnicy. Mimo tego Polacy zajęli dobre piąte i szóste miejsce w klasyfikacji M2.

– Za nami 5 kilometrów prologu i 105 kilometrów odcinka. Odcinka niesamowicie szybkiego, pokonanego zaledwie w godzinę i dwanaście minut. Na trasie zdarzają się niebezpieczne momenty, bo nie mamy roadbooków. Staramy się jechać ostrożnie, by nie złapać kontuzji – cały czas z tyłu głowy jest styczniowy Dakar. Skupiamy się przede wszystkim na solidnym treningu przed Peru – mówi Maciej Giemza, zawodnik ORLEN Team.

Niemal identyczny czas co dwukrotny zdobywca Pucharu Świata juniorów uzyskał jego kolega z zespołu, Adam Tomiczek.

– Dzisiejszy odcinek był szybki i niebezpieczny, musieliśmy się mierzyć z mocno wyeksploatowaną trasą i wysokim tempem narzuconym przez konkurentów. Miejscami musieliśmy jechać bardzo zachowawczo, by spokojnie dojechać do mety, co na szczęście się udało. W sobotę spróbuję podkręcić tempo, ale najważniejsze, by spokojnie pokonać cały 360-kilometrowy odcinek – mówi Adam Tomiczek z ORLEN Team.

W klasyfikacji M2 (klasa 450 cm3) i wśród ogółu motocyklistów prowadzi Niemiec Sebastian Bühler (Yamaha WR 450), do którego Polacy tracą blisko 5 minut. W klasyfikacji generalnej rajdu Maciej Giemza jest 8., Adam Tomiczek 9.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button