Orlen Cup Łódź 2019. Dobre wyniki biało-czerwonych

Orlen Cup Łódź 2019

Mityng Orlen Cup w Łodzi zgromadził 8000 widzów w Atlas Arenie.

W skoku o tyczce Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski osiągnęli wyniki po 5.80.

W biegu na 60 metrów przez płotki 18-letnia Pia Skrzyszowska z czasem 8.14 wyrównała najlepszy na świecie rezultat wśród juniorek.

W finale Amerykanka Evonne Britton triumfowała z czasem 8.04. Druga Klaudia Siciarz z 8.06 pojedzie na halowe mistrzostwa Europy w Glasgow.

W pchnięciu kulą Białorusinka Aliona Dubicka na 18.64 była pierwsza. 18.14 pchnęła Klaudia Kardasz, a ostatnie miejsce na podium zajęła Paulina Guba, uzyskując w najlepszej próbie 18.10.

W pchnięciu kulą wśród mężczyzn Konrad Bukowiecki osiągnął 20.96 i pokonał Davida Storla o 43 cm.

W biegu na 60 metrów Ewa Swoboda w finale uzyskała 7.13.

Na dystansie 60 metrów, Remigiusz Olszewski (6.64) z minimum na Halowe Mistrzostwa Europy. Wygrał Amerykanin Mike Rodgers – 6.55.

Płotkarze z minimami na mistrzostwa kontynentu: Damian Czykier 7.70 , Artur Noga 7.78 i Dawid Żebrowski 7.81. Pokonał ich medalista olimpijski Orlando Ortega (7.59)

W skoku wzwyż Sylwester Bednarek wygrał swoją konkurencję z 2.20.