Orientarium w Łodzi. Wkrótce otwarcie. Rekiny, krokodyle i największy w Polsce podwodny tunel czekają

Część ekspozycyjna została podzielona na 4 części

Dla wszystkich, którzy nie mogą się już doczekać odwiedzenia Orientarium w Łodzi mamy świetną wiadomość.

Wiemy, kiedy ta wyjątkowa, wytęskniona inwestycja otworzy się dla zwiedzających!

Orientarium w Łodzi to najnowocześniejszy kompleks prezentujący faunę i florę Azji południowo-wschodniej. Największy słoń indyjski w Europie, rekordowych rozmiarów krokodyl gawialowy, krytycznie zagrożone w naturze orangutany sumatrzańskie oraz podwodny tunel, z którego podziwiać można przepływające nad głowami rekiny i płaszczki – to tylko część atrakcji, które będzie można podziwiać w obiekcie.

Kiedy otworzy się Orientarium w Łodzi?

Według najnowszych ustaleń, Orientarium otworzy się w ostatni piątek miesiąca – 29 kwietnia. Zwierzęta już zaaklimatyzowały się na swoich wybiegach i są gotowe na przyjęcie gości. To od nich zależała ostateczna data otwarcia nowoczesnego kompleksu.

Tego dnia zwiedzający będą mogli nie tylko zobaczyć nowy obiekt, ale również skorzystać z oferty świeżo otwartych punktów gastronomicznych. W strefie food court pojawi się między innymi sushi/ramen, naleśnikarnia, bubble tea oraz pizzeria. Poza tym goście będą mogli posilić się w całorocznej restauracji.

Orientarium w Łodzi jest już gotowe do przyjęcia odwiedzających. Podwodny tunel (fot. UMŁ)

Co zobaczymy w Orientarium w Łodzi?

Słoń Aleksander z Orientarium w Łodzi uwielbia kąpiele (fot. ZOO Łódź)

Część ekspozycyjna została podzielona na 4 części. W pierwszej z nich – słoniarni – zobaczymy największego słonia indyjskiego w Europie, Aleksandra oraz jego młodszego kolegę, Taru. Tutaj też znajduje się strefa wolnych lotów. Nad głowami latają między innymi czapelki złotawe.

Orientarium w Łodzi (fot. UMŁ)

Druga strefa, zwana Celebes, podzielona jest na dwa wybiegi. Jeden z nich zajmują wyderki orientalne, Marlenka i Vincent, jeżozwierze palawańskie, kur bankiwa oraz anoa nizinne. Na drugim zamieszkała rodzina makaków – Punjub, Calineczka, Naomi oraz Jaya.

Orientarium w Łodzi. Rekin (fot. UMŁ)

W kolejnej części – oceanicznej – znajduje się około 1300 ryb, w tym rekiny, rzadko spotykane riny gitarowe, rekiny brodate, żarłacze rafowe czarnopłetwe oraz płaszczki – orlenie plamiste i Himantury. Gatunki te można podziwiać z poziomu największego w Polsce podwodnego tunelu. W mniejszych zbiornikach pływają między innymi koniki morskie, rogatnice, rozdymki oraz apogony.

Kraken i Penelopa szybko zadomowili się w zoo (fot. UMŁ)

Ostatnia, najgorętsza strefa Orientarium, to Wyspy Sundajskie. To królestwo kilku gatunków zwierząt. Spotkamy tutaj rekordowych rozmiarów krokodyla gawialowego, Krakena i jego partnerkę, Penelopę, orangutany sumatrzańskie – Ketawę, Budiego i Joko, gibony, langury jawajskie, binturongi, kanczyle jawajskie oraz niedźwiedzie malajskie. W tej części także latają azjatyckie ptaki.
(UMŁ)

Exit mobile version