FESTIWALEKONCERTY

Open’er Festival 2022. Burza, ewakuacja ludzi i… nożownik? Odwołano koncerty Dua Lipy, Megan Thee Stallion. Artystki komentują

Gdynia

Na Opene’rze 2022 tego nikt nie spodziewał się!

Z powodu olbrzymiej burzy, a raczej sztormu organizator był zmuszony do ewakuacji publiczności z terenu festiwalu.

Po godz. 19:30 wszystkie koncerty wstępnie zostały odwołane. Czekano na ostateczną decyzję. Po godzinie 22 poinformowano, że Martin Garrix zagra na głównej scenie o godz. 2 w nocy, a potem napisano, że jednak wystąpi godzinę wcześniej.

Koncerty Dua Lipy, Megan Thee Stallion oraz koncerty Tent Stage odwołano.

Zaś koncerty na Beat Stage także odbyły się. Na Alter Stage zagrali Sky Ferreira oraz Iceage.

Megan Thee Stallion napisała na Instagramie:

„Słuchajcie, opowiem wam, co się stało. Jesteśmy w Polsce. Na zewnątrz nagle rozpętał się tajfun. Nie miałam pojęcia, że w Polsce w ogóle dzieją się takie rzeczy. Zapytali mnie, czy chciałabym zagrać koncert o północy. Odpowiedziałam: O północy? Muszę być w Irlandii o siódmej rano… Ale byłam gotowa to zrobić, nie chciałam zawieść polskich Hotties. Przez godzinę tkwiłam na stacji benzynowej, czekając na decyzję co do festiwalu”.


Thee Stallion odwołała występ ze względu na bezpieczeństwo. Amerykanka twierdzi, że na scenę wtargnął mężczyzna z nożem i przewrócił się. „Więc, gdy ewakuowali festiwal, mężczyzna, szalony mężczyzna wskoczył na scenę z nożem. Dlaczego szalony mężczyzna wskoczył na scenę z nożem? […] Moje bezpieczeństwo jest moim priorytetem”.
Organizator milczy czy taka sytuacja miała miejsce. Policja twierdzi, że nie.

Dua Lipa napisała: „Jestem zdruzgotana, ale niestety, uznano, że niebezpieczne byłoby dziś wystąpić. Wrócimy tak szybko, jak to będzie możliwe”.


Michael Kiwanuka napisał: „Witajcie, przyjaciele z Polski. Jest mi bardzo przykro, że nie mogliśmy się zobaczyć dzisiejszego wieczoru. Byłem bardzo podekscytowany, żeby dla was zagrać, ale pogoda miała inne plany. Myślę o was ciepło i mam nadzieję, że niedługo się zobaczymy i że jesteście bezpieczni!”.

Oto kilka komentarzy samych uczestników, którzy umieścili mnóstwo wpisów na FB Opene’ra (pisownia oryginalna):

  • Brawo dla organizatorów. Wyj…ać kilkanaście tysięcy ludzi na zewnątrz i po kłopocie, na terenie festiwalu nikomu nic się nie stało jesteśmy kryci. A 22.25 ogłosić ze się go wznawia o 22.30 żeby tylko nikt się kasy nie domagał, nieważne że 90% ludzi się rozeszło bo nie miało się gdzie podziać podczas burzy. Szkoda gadać.
  • Straszna bieda, odwołanie autobusów w taką pogodę to jakaś pomyłka. Najważniejsze dla obsługi było pozbyć się ludzi z terenu festiwalu, w środku burzy zamknęli normalne wyjście i kazali iść za bramkami, żeby tylko komuś się coś nie stało na terenie Opka. Chciałoby się rzec bad bad not good.
  • W życiu nie byłam na gorszej imprezie!!!! Ludzi potraktowano jak bydło na polu. Brak kultury ! Wypędzić tłum ludzi w burze i deszcz . Gdzie bezpieczeństwo!!!! A gdyby wybuchła panika… nigdy więcej!!!
  • Najgorsze ze tez wróciłam do domu bo nie było się gdzie schować. Ledwo przekraczam próg drzwi i się dowiaduje ze koncerty wznowione… totalny brak organizacji.
  • Ja przepraszam, ale informacja, że Martin zagra o 2.00, po czym o 24.00 informowanie, ze jednak o 1.00 to już jest ostateczna kpina z ludzi i wszystkie informacje po pierwszym alercie o ewakuacji to w ogóle nieśmieszny żart.
  • Szczyt żenady żeby jechać 600 km i dowiedzieć się z radia, że wszystkie koncerty odwołane. Co za amatorszczyzna w organizacji! Aplikację obsługuje przedszkole czy żłobek?
  • Nie mam pretensji że jest odwołane. Życie i zdrowie ważniejsze. Ale sposób ewakuacji to SKANDAL. Zero informacji. Nie ma obsługi. Nie ma powrotnych busów openera. Nie można zamówić taksówki z punktu free now. Krzyczą przez megafon WYNOCHA i tyle. Totalny brak organizacji. To powinno być zaplanowane i przećwiczone a wygląda jakby nikt tego nie przewidział i miał wszystkich NAS W D. Żenada.
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button